Další odkazy

Nenechte si ujít!

Pomozte Rendulině vydat knihu Kdo s koho! Více info na jejím shrnutí

Zkáza z nebes

Snoubení tmou - Leona Škodová

Hříšníci - Marie A. Gregorová (ambra)

Facebook

Kdo sem chodí?

Flag Counter

S ďáblem v patách

 

Příběh vypráví o mladé Viktorii, která je svým otcem donucena vzít si bohatého Johna, který se jí svým chováním vůbec nezdá. Jeho gesta a činy jsou gentlemanské, ale když otevře pusu, chová se jako hrubián. Jak to mezi nimi dopadne a odpustí Viktorie svému otci za to, že se vdala bez toho, aniž by svého manžela blíže poznala?

Počet kapitol: Prolog + 10 kapitol s epilogem
Postavy: Viktore, John, Viktoriiny rodiče, pan Scott
Místo, doba: Město York, Anglie, 18. století
Vyprávění: z pohledu Viktorie

S ďáblem v patách

Sázka na duhu

(Outtakes k Malým duhovým lžím)

Světlo se tu láme
podejte mi dlahu,
když mě někdo zklame
přes veškerou snahu
neuvěřím v lásku,
je to totiž prosté,
nechci dávat v sázku
jestli srdce sroste...

Sbírka jednorázových povídek

Všechny jednorázové povídky ve sbírce, pěkně na jedné hromádce.

Se vší svou důvěrou

Christine Jane Christianová a Sebastien Dumain vedou stejnojmenou detektivní kancelář v New yorku. Řeší hlavně případy nevěry, ale když se začnou objevovat mrtvé ženy s červenou stužkou kolem krku nejen, že musí najít vraha. Musí se vyrovnat s přízraky minulosti a se svými vzájemnými city.

série - Dumain a Christianová

Sen s rytířem

aneb Co s ním, sakra, mám dělat?!

 

Znáte to, když čtete román o historickém rytíři, silném, čestném, nebezpečném. Pravý muž co se neostýchá rozehnat ostrou zbraní. Ano... hrdina pro ženy jako stvořený, v naleštěné zbroji, na bílém koni, který pro svou dámu neváhá zabíjet. Jenže co když se takové chodící železářství z románu zčista jasna zjeví ve vaší vlastní prudce současné posteli? Co s ním? To samé si říká i jedna žena...
Krátký romantický někdy humorně parodický, někdy dramatický příběh o jedné časoprostorové smyčce. Napůl cesty mezi historií a současností, mezi realitou a fantasy.
Věnováno mužům, kteří navzdory době dokazují, že rytířství a čest nejsou jen prázdná slova.
Ech... garantuji happy end :-D.

DOKONČENO!

Shadows of the moon

Shadows of the Moon

Shadows of the Moon

Senna žila obyčajným životom so svojou nenávidenou nevlastnou matkou, pokým v lese nestretla trojicu čarodejníc - kňažiek bohyne Nyx. Tie ju prinútili stať sa jednou z nich a Senna začína zisťovať, že čarodejnice sa odvrátili od Nyx a pridali sa k niečomu temnému, čo sa pokúsia s pomocou Senny oživiť. Čarodejnice neprežijú, ale na svet príde zlo s jediným úmyslom, ktorým je pomsta.

 

1. kapitola

2. kapitola

3. kapitola

4. kapitola

5. kapitola

Shnij v pekle!

Je obviněna z vraždy vlastní rodiny a poslána na doživotí do vězení. Po třech letech se však zjistí, že ne všechno v jejím případě bylo tak jasné, a je propuštěna i s tučným odškodným. Vyjde z vězení jako nový člověk a už není tak bezbranná jako dříve. Snaží se zjistit pravdu o tom, co se ten večer stalo, a to ji přivede až na druhý konec Států. Pod smyšleným jménem a s podporou svého právníka se začlení do běžného života tamních obyvatel a najde si práci v místním baru jako vyhazovačka. A i když ji nikdo nebude brát vážně, dost rychle jim ukáže, jak se mýlí. Bude si muset vydobýt respekt všech, včetně svého šéfa, a k tomu najít vraha své rodiny. I když nemá nejmenší tušení, kdo by to mohl být…

Schovávaná s minulostí

Aiden je muž s horkou hlavou a kupou problémů. Je na útěku před policií, minulostí a svými chybami. Zavázal se, že ubližování nevinným je něco, co už nikdy znovu neudělá. Někdy ale nemáme jinou možnost než slib porušit. Dokáže Aiden svým problémům utéct? A… před čím že to vůbec utíká?

Simple gifts

Slíbila jsem, že se do Aspen Creeku vrátím. A protože na mě Mercy, Charles, Samuel, Bran a Anna působí jako lék v době čtecí i psací krize, je teď ten správný čas.

Branovi jsem věnovala Bouři od jihu a on má díky ní Beccu.

O Charlese se postarala Patricia a on má svou Annu.

Ale Samuelův příběh je pro mě pořád jako bolavý zub, se kterým bych měla něco udělat.

První kapitola je na světě a vy myslete na to, že jsem ještě nedostala na scénu všechny hlavní postavy a nic není takové, jak se zdá :-).

(Navazuje volně na Bouři od jihu, takže cca 16 let po Štvanici).

Sink or Swim

Keď sa v Cristininom manželstve objavia nečakané komplikácie, uvedomí si, že vzťah medzi ňou a jej manželom vôbec nie je taký ružový, ako si myslela. Pokúsi sa zabojovať o svoje manželstvo alebo sa radšej rozhodne začať nový život a zabudnúť na minulosť?

Promo:


Skleněná story

Audrey - v minulosti snílek a naivka - dostala od existence nadpřirozenou lekci. Když se vzpamatovala z prvotního šoku, její splněný sen proměnil v noční můru nepřítel, který se nemíní jen tak lehce nechat odpálkovat a bez boje zmizet z jejího života. Po měsících nevraživosti a jednom vzájemném setkání jí učiní návrh, jenž zamíchá kartami jejich osudu a zpečetí vyhrocenost situace.

Jak může dopadnout bitva, jejíž přívlastek je "poslední"?

Skurvená rozprávka

Skurvená rozprávka

 


Ich príbeh je ako z rozprávky. On je slizolinský princ - oslnivý, aristokratický, panovačný  a ona chrabromilská princezná - múdra, krásna a odvážna. Od prvého dňa, čo sa ich cesty skrížili, sa prudko nenávideli.  Ale skríži sa, rovnako ako ich cesty, aj ich osud, alebo rozhodnutia, ktoré Draco Malfoy musí urobiť, zmenia tento príbeh na... skurvenú rozprávku?

Sladká Bitch

Kam ďaleko zájdete, kým si uvedomíte hodnotu vlastného tela? Až pri hranice? Niekde v strede? Či na začiatku? Ja som si to uvedomila...

Vysokoškolský život bol pre mňa ako stvorený. Sem-tam párty. Super internát. Krásny spolužiaci. Teda, jeden by stál za hriech. Hriech, ktorého som sa dopúšťala len kvôli tomu, že som nemala v živote čo stratiť. To som si aspoň myslela. Na začiatku. Moje meno je Bič. Nie ten nástroj na bičovanie. Pomyslite si na to anglické slovíčko označujúce v našom jazyku ženu, ktorá rada rozširuje lásky. Mnohým ľuďom. No, skôr iba mužom.

Sladké pokušení

Říká se, že pokud si chcete splnit svůj sen, měli byste navštívit New York. 
Džungli mrakodrapů, činžáků a žlutých taxíků, které chytíte na každém rohu. Pro mě byl ale New York příliš divoký a velký. Proto jsem si vybrala LA.
Místo s bílými plážemi, usměvavými lidmi a rodinou, která mě uvítala s otevřenou náručí.
Tak začal můj příběh o tom, jak jsem se ocitla v městě andělů, plném sladkého pokušení...

Sladký narcis

Jeho příběh znáte... jaký je ten její?

Delancy Whiteová nemá zrovna hezkou pověst. Ze školy ji vyhodili a dlouho žila na ulici. Ani v lásce neměla štěstí. Teď se jí ale dostává nabídka, že jí nabídnou domov. Využije ji, nebo to nechá plavat, ostatně jako to dělávala vždycky?

A kdo je Alex, kterého Cody až moc dobře zná?

Delancy Alex Jay Cody

Delancy                                                               Alex                                                   Jay                          Cody

Darren Blush

Darren                                             Blush

Slap for Cinderella

sfc

Každému dievčaťu raz stúpne do hlavy, že ak by bola kráľovnou školy, všetci jej budú padať k nohám. Viac peňazí, viac otvorených dverí. Čo ak popolušku v modernom svete nečaká princ, ale facka? Dnešný život mládeže je komplikovaný. A svet peňazí nie je o nič ľahší.

Lana, 17-ročné dievča, zo slabšej strednej vrstvy sa vďaka otcovi dostala na prominentnú a nehorázne drahú školu. Bude len na nej, aby na nej vydržala a popasovala sa ľuďmi okolo nej.

Kde sú peniaze, tam sú intrigy, láska, zrada, či faloš.

Obyčajná poviedka pre (ne)obyčajných ľudí.

Smolařova pekelná pomsta

Hubert je chudák. Hubert si to hlavně myslí. Stojí proti němu celý svět a nikdo mu nerozumí. "Terorizován" svým otcem, matkou, sestrou a bratrem se snaží "přežít". Jenomže Hubert dostane možnost se pomstít. A jak už to u Huberta bývá, nic nebude normální.

Smrtiaci dotyk

Pokračovanie Smrtiaceho pohľadu!


smrtiaci dotyk

Maarit toho prežila dosť na niekoľko životov. Neschopná vyrovnať sa s najtemnejšími zákutiami vlastného svedomia, sa rozhodne utiecť a ukryť vo svete ľudí. Nie je nič, čo by ju dokázalo prinútiť opäť sa zaujímať o prežitie mágie a osud jej ľudí. Život v izolácii jej vyhovuje viac.

Až kým sa jej do cesty nepripletie Mace. Ako jediný z rodiny zdedil schopnosti svojho starého otca. Dlho ich drží v tajnosti, až jedného dňa ich použije na záchranu životnej lásky svojho brata. Vďaka tomu príde o všetko. Síce sa vrátil späť do života, ale aj v tých najlepších dňoch si želá, aby ho nechali trpieť v očistci.

Poháňaný hlasmi vo svojej hlave pátra po jedinej bytosti, ktorá by mu dokázala splniť tajné prianie. No osud má pre nich nachystané asi niečo iné ako večný pokoj, v ktorý dúfajú. Je však otázne, či počúvnu jeho volanie skôr, ako ich vlastná minulosť položí na kolená. Lenže vstať a bojovať nielen za svoje prežitie, ale aj za nový svet, je nesmierne náročné. A oni sú až príliš unavení...

Smrtiaci pohľad

smrtiaci pohľad

Určite si každý z nás aspoň raz v živote pomyslel „keby tak pohľad mohol zabíjať". Bohužiaľ pre Raven to nie je len zbožné prianie, ale každodenná realita. Táto schopnosť z nej však neurobila obávaného predátora, ale vyvrheľa spoločnosti. Jej rodičia a najbližšia rodina si o nej myslia, že je nevďačným faganom. Ľudia z jej okolia ju považujú za namysleného rozmaznanca. A rodičia jej mŕtveho priateľa ju obviňujú zo smrti ich jediného syna, hoci sa im to nikdy nepodarilo dokázať

Stačil jediný zamilovaný pohľad, ktorý nemal taký účinok, ako dúfala....

So sklonenou hlavou pomaly akceptuje svoju doživotnú samotu. Až kým nepríde deň, keď sa opäť raz bude chcieť na niekoho pozrieť. Tentokrát však použila svoju schopnosť na niekoho, komu sa mala radšej oblúkom vyhnúť. To, že nemôže zabiť nesmrteľnú bytosť, si uvedomí až príliš neskoro. Vďaka tomu sa dostane do rúk Loganovi bytosti z nočných môr. Ale nie z tých jej. A vďaka nemu skončí v zariadení, ktoré nepripomína väzenie ani ústav pre duševne chorých. Je možné, že aj niekto taký ako ona môže byť v živote šťastný? A čo ak nie je sama, ktorú ovládajú schopnosti, nad ktorými nemá žiadnu nadvládu?

Smrtící živly

Jednotlivá díla se týkají nějakého živlu, který je zadaný. Živly neberu jen těch základních pět, spíš něco jako živly = pohromy, dá se říct. Popisují vždy, aspoň se o to snaží, jak jsou tyto živly skvělé. Jak to skončí?

(Jen pro jistotu, jsou to jednorázové povídky na sebe nenavazující.)

Sněhurka to taky ráda

Pro Charlie Ever Watkinsovou je život jedna velká zábava. Slova jako zodpovědnost, ambice nebo sport považuje za sprosté výrazy, které by se měly vyslovovat šeptem. Nebo vůbec. Nejdřív řeže a pak hledá metr. Občas. Volný čas tráví vysedáváním se svými stejně uvažujícími přáteli po barech a v opileckém stavu se sází o všechno možné. Dost často prohrává a tak není divu, že její život tvoří řada po sobě jdoucích průšvihů. Jednoho dne ovšem přijde sázka, která se jí vymkne z rukou…

Snoubení měsícem

"Myslela jsem, že odteď bude všechno lepší. Vodění za ruce, komicky problematická barbecue s rodiči a večery u krbu v bubnování deště na parapetech. Vzhledem k tomu, kolikrát jsem se za poslední dobu mýlila, přikláním se k názoru, že myslet znamená… však vy víte co. Měla jsem naivní představu o tom, jak rozsáhlý je svět, který ve mě bohužel věří. A Tristanův úkol byl stále jen začátek. Začátek dalšího velkého konce. Chcete příběh? Tenhle je o rozhodnutích, která se nedají vrátit..."

- pokračování série Snoubení tmou

Snoubení tmou

Anotace:

Není výjimečná. O nějakém zvláštním daru se dá pochybovat. A rozhodně nehrozí, že jako jediná zachrání svět. Což je dost mizerná kombinace pro začátek obrovského temného dobrodružství. Na druhou stranu, nestačí, že jsou v nepořádku snad všichni kolem ní?

"Každý se snaží vdechnout svým příběhům život. Mně o to nejde. Já to jen potřebuju někomu říct. Být vypravěčem nutně neznamená dožít se konce. Některé věci tě změní. Jiné tě zabijou. Někdy v tom není žádný rozdíl.

Jsem Claire Elliotová. A takhle nějak se to stalo."

Tato série byla ze serveru BH stažena z důvodu vydání díla knižně. Děkuji všem za podporu!

Sokolí přání

Část první: OTEVŘI OČI

 

Jonathan Grier-Falcowishforth je mladičký Angličan, šlechtic a voják, který je přes svůj nesouhlas nucen odjet do Ameriky, kde je vržen do krvavé reality indiánských válek.
Jak jeho pohled na svět ovlivní setkání, která tam zažije? Jak jej ovlivní střet dvou diametrálně odlišných kultur? Jak se dokáže vypořádat sám se sebou? S tím kdo je? Kde najde odpovědi na své otázky? A kdo je Lovec?
Příběh zasazený do skutečných událostí 60. let 19. století v USA. Do každodenní armádní reality, ale i do světa indiánské mystiky a kultury.

Psychologické, mnohdy až syrově laděné historické drama o hledání, uvědomění, soucitu, životě a smrti, která číhá všude, jen nikdo neví za kterým rohem ji potká. Odkud přijde osudná kulka. Kdo je vlastně přítelem a kdo nepřítelem.

Text je doplněn poznámkovým aparátem s vysvětlením zmíněných dobových reálií a historických událostí a portréty postav.

Za korektury děkuji Marušce, konzultace historických událostí Jankovi, za podporu a první čtení Margot, Twilly.

DOKONČENO!

Bonus - Tango

V přípravě: Část druhá: ROZHLÉDNI SE

Catherin a Alexander Grier-Falconwishforhovi. Domluvené manželství... manželství pro zisk. Manželství, kde je více ledu, než čehokoliv jiného. Manželství, které narušil oheň.
Kdo se víc spálí? Catherin, nebo Alexander? Koho spálí na popel jeho vlastní bolest? Nenávist? Lhostejnost? Láska? Představy? Přetvářka?
V pokračování se setkáme s postavami, které byly v prvním díle jen lehce načrtnuté a nyní konečně dostávají jasné obrysy. Nahlédneme do života v Alexanderově domě, a nejen domě, nahlédneme do jeho minulosti, myšlenek. Nahlédneme do života Catherin, do jejího trápení.
A madam Grier-Falconwishforth? Matka obou bratrů? I ona v tomto domě žije. I ona není prázdná, ač možná tak na první pohled vypadá.

Myra... dívka která byla zneužita a doufala, že najde novou cestu. Dívka, která byla nucena předčasně dospět a mnohem dříve než by chtěla musí volit a hledat pomoc. Kdo jí pomůže? Když Jonathan, muž Sokolí přání... přežil? Nebo ne?

Psychologické historické drama, které navazuje na předchozí část a je stejně jako ona zasazené do skutečných událostí konce 60. a začátku 70. let 19. století, nejen v USA ale i ve Velké Británii.

Jak rychlá je cesta na vlastní temné dno? Do vlastní temnoty mysli? Jak těžké je se od něj odrazit, když člověk nenachází naději, nenachází sílu? Jak se vymanit z toho co nás svazuje? A kdo zavinil naši bolest? Kdo je jejím původcem? Kdo je vinen?

PŘIPRAVUJI.

Sonáta pro padlé

Když pokej zní hudba...

Povídka ze světa Harryho Pottera.

Hermiona Grangerová/Remus Lupin

Souhvězdí draka

 

 

Pár slov úvodem...

Přidej se na správnou stranu, Draco, a můžeme tě schovat spolehlivěji, než si vůbec dokážeš představit. A co víc, můžu ještě dnes vyslat členy Řádu za tvou matkou, aby ji také ukryli. Tvůj otec je momentálně v bezpečí Azkabanu... až přijde čas, dokážeme ochránit i jeho. Přidej se na správnou stranu, Draco... nejsi přece vrah.

Tady, vysoko na věži, končí příběh Draca Malfoye ve chvíli, kdy přijme nabízenou pomoc, která se pro něj zdá být jako světlo v temnotě. Člověk by si s tak dobrým koncem příbehu mohl domyslet spousty silně idealizovaných scénářů; například o tom, kterak se z Draca stal ten nejmilejší člověk na světě, nejlepší přítel Harryho Pottera a ochránce slabších. Ale ne, nic takového. Život mladého Malfoye ještě zdaleka není zakončen slovy a žil šťastně až do smrti. To by bylo trochu klišé, že ano? Otevírám tedy nový příběh. Příběh, který nezačíná větou bylo, nebylo, ale spojuje těch pár příběhů, včetně tohoto, v jeden celek. Dostáváme se tedy společně do posledního ročníku ve škole čar a kouzel. Vítejte v Bradavicích!

Možná by bylo dobré, kdybych na úvod, než se povídka plně rozjede, řekla pár užitečných informací. Základním předpokladem příběhu je pár odchylek od originálu. Občas se držím knih, občas odbočím stranou a občas si přimyslím něco zcela jiného, případně některé skutečnosti vynechám úplně. Nejdůležitějším faktem je například to, že v povídce se vyskytuje postava Brumbála, ačkoliv v knize zemřel. Řekla bych, že tohle je takový pevný základ, na kterém se celý příběh staví. Dále, samozřejmě, jsou důležitými postavami Draco a Hermiona; jejich pocity a myšlenky provází celou povídku. Postavy v povídce patří JKR, která je stvořila, mně patří jen autorské právo. Příběh není psán za účelem zisku, nýbrž pro vlastní potěšení.

Spi sladce

Kate je mladá žena, která to nemá zrovna jednoduché. Žije ve stínu starších sourozenců. Její matka je alkoholička a otec ji jen využívá. Kvůli péči o matku přijde o zaměstnání. Dokáže toho využít? Je všechno takové, jaké si myslela?

Spojeni

Co způsobí užití krevní magie, kterou Snape zachrání Potterovu magickou moc? Je oběť, kterou za to Harry přinese, moc vysoká? A je to v konečném důsledku vůbec oběť?

Povídka s lehce ohranou zápletkou, nečinící si nároky na hlubokou myšlenku.

******************

Prohlášení: Všechny postavy patří J.K.Rowlingové a já si je jen vypůjčila...

Varování: celá serie 18+ (hlavně kvůli násilí) Ale nebojte, temnota se bude střídat s odlehčeným tónem.

slash (HP/SS), násilí, popis zranění, romantika, sex

beta: Sallome (1-6.díl), Casiopea (7.-?)

Plánuji místa tak temná, že vám bude běhat mráz po zádech, ale i tak sladká, že vás budou bolet zuby!

MUHEHE

Srdce Zmijozela

Severus Snape byl nenáviděn téměř celý svůj život, protože o něm nikdo nic nevěděl. Ale opravdu v něm nikdo kromě Lilly Evansové neviděl nic dobrého? Nikdo kromě Albuse Brumbála neodhalil i jeho kladné stránky?
Jaké by to bylo, kdyby měl Severus Snape ve svém životě alespoň jednoho opravdového přítele, který by mu rozuměl? Provázel ho životem a nenechal ho na pospas sobě samému?

Stíny minulosti

Bastien Connor pochází z rodiny, jejíž členové mají docela neobvyklé povolání. Obstarat matce k narozeninám vhodný dárek, znamená překonat několik bezpečnostních systémů a přivlastnit si věc, která doplní matčinu sbírku. Všechno by šlo hladce, kdyby se Bastien neseznámil s Emmou Nashovou. Dvě setkání s ní ho přesvědčila, že je to fascinující a tajemná žena. Rozhodl se odhalit její tajemství a poznat ji mnohem blíž.

Emma rozhodně neměla v úmyslu zaplést se s jakýmkoliv mužem. Přijela do New Yorku jen na skok a měla v plánu vypadnout hned po výstavě. Jenže setkání s Bastienem všechno změnilo, jelikož ten muž měl něco, po čem toužila. Byla nucená přistoupit na jeho požadavek a věnovat mu celý jeden den v ulicích New Yorku. Měla v plánu odjet, jakmile získá to, co jí ten otravný muž sebral přímo před nosem a dál se věnovat svým záležitostem. Bohužel jí však život zkomplikuje banda bankovních lupičů v čele se zabijákem s mrazivým pohledem. Z ničeho nic se její život změní. Z ní i z Bastiena se stane problém, který chtějí zloději vyřešit tím, že jim do hlavy vpraví kulku. Oba musí spojit své síly a udělat všechno proto, aby zůstali naživu.

Stratená

 

Každý človek má vo svete svoje miesto. To mi bolo hovorené od mala.Musíš sa vedieť chovať. Vystupovať pred spoločnosťou. Pretože všetky tvoje činy môžu mať dopad na tvoje meno. A nielen na moje..
Bolo ti dané miesto v tomto svete tak buď vďačná.
Ale...si moja spása alebo pozvanie do pekla?

 

 

Stratení a nájdení

Stratení v čase

Stratení v čase

Ľudstvo to konečne dokázalo - vynašlo spôsob, ako cestovať v čase. No ako vždy, z vynálezov vyrobených a objavených v dobrej viere, že budú slúžiť len vyšším zámerom, sa stali osobné hračky v rukách bohatých. Tí si privlastnili prvý stroj času a vyrobili podľa neho ďalších niekoľko replík, vďaka ktorým mohli všetko meniť. Mali v rukách toľko moci, že prakticky vládli štátom a celým kontinentom. Po mnohé roky sa im všetci podlizovali a považovali ich za svojich pánov, až ich nikto neoslovil inak ako Aristokrati. Nie kvôli modrej krvi v žilách, ale kvôli správaniu a presvedčeniu, že sú niečo viac, než ostatní...

Dlhé roky sa svet zo dňa na deň menil. Večer ste kráčali po starom moste cez rieku. Na ďalšie ráno tam už ten most nestál, pretože miesto rieky tam bol niekoľko sto metrov vysoký mrakodrap. A to všetko len preto, lebo sa staviteľ mostu znepáčil niekomu z Aristokratov a ten zničil jeho i celú jeho rodinu. No ľudia to tak nevidia. Posuny v čase nevnímajú a ak sa niečo zmení, proste si myslia, že to tak bolo celé roky.

Ľudská myseľ sa dá veľmi ľahko ovládať...

No medzi obyčajnými smrteľníkmi žijú aj takí, ktorí majú dostatočne silnú myseľ, aby sa ovládnuť nedala. Skrývajú sa medzi ostatnými, aby neskončili vo väzení a snažia sa prežiť. Jedenou z nich je aj Cassie. Od "zmiznutia" svojich rodičov žije na úteku a s vierou, že to raz bude môcť nejako napraviť. No je to ťažké. Priateľky, ktoré by za ňu jeden deň položili život, sa na druhý správajú, akoby ju chceli zabiť a nespoznávajú ju. Je sama. Až nakoniec aj ona skončí vo väzení, kde na ňu nič dobré nečaká. Alebo si to len myslí. Pretože jedného dňa k nej do cely dajú mladého muža. A hoci sa minulosť cez noc opäť zmenila, na jej prekvapenie si ju ráno stále pamätá. Gabriel má takú istú schopnosť ako Cassie, no pomôže jej to prežiť? Podarí sa im ukončiť nadvládu Aristokratov vo svete, kde všetci veria, že sú tí dobrí len preto, lebo si ich skutky nepamätajú?

Strážce noci

Gabrielle Roux si žije na své poměry poměrně klidně. Když ale dojde v Radě ke změně vedení, její dosavadní největší nepřítel se stává jejím nejmenším problémem oproti tomu, co se chystá. Královna celého upíří světa jde po ní a chce její hlavu na svém stole. Ti, co ji tajně nenáviděli, se ji nyní snaží zabít veřejně, protože nový zákon to již nezakazuje. Gabrielle se stává lovnou zvěří a má co dělat, aby si uchránila vlastní život...

Strážce světla

Letty Harrowová bydlí a pracuje v městečku Twin Falls nedaleko Skalistých hor. Spolu se svým týmem v současné době propátrává jeskyni, kterou nedávno objevili. Hluboko pod zemí zanedlouho Letty přijde na to, že její život není takový, jakým se až dosud zdál být. Od chvíle, kdy v podzemí ztratí své přátelé, jsou ji v patách děsiví tvorové odhodlaní udělat všechno pro to, aby do lidského světa mohla proniknout cizí entita, Nicota, neznající soucit, lásku ani dobrotu.

Brzy se u jejich dveří objeví cizinci, kteří Letty vysvětlí, že to ona byla vyvolena, aby zastavila mocnou nepřátelskou bytost, která chce pohltit a zničit lidský svět. Pokud se Letty a jejímu Strážci nepodaří najít zrádce a Zámek, který dokáže uzavřít bránu vedoucí do jiného světa, pronikne Nicota závojem mezi světy a promění ho ve stejně nehostinné místo jako ten svůj.
Letty přijde o své blízké a celý její život se obrátí vzhůru nohama, přesto však během divoké honičky získá přítele a milence, který ji neochvějně stojí po boku a střeží ji přede všemi, kteří usilují o její život. Mladá žena v sobě nakonec objeví netušenou sílu, která ji umožní bojovat s bytostmi mocnějšími a cizejšími než si kdy dokázala představit.

Strážkyně naděje

Příběh Marcy a Jamese, přátel Letty z knihy Strážce světla.

Marcy byla vyslána na Zemi, aby ochránila dítě, jež má v rukou osud celého světa. Její nadřízení však bohužel nebyli příliš sdílní, a tak má Marcy velice omezené vědomosti, co se Letty týče. Slova dohlédni na to dítě a pokus se ho držet dál od jeskyní nebyla příliš konkrétní. Přesto Marcy nezbývá nic jiného, než udělat to nejlepší co bude v její moci, jestli chce ještě někdy spatřit svůj domov.

Ani James nebyl nadšený z úkolu, který mu jeho nadřízený přidělil. Nepřešel přece na stranu zla proto, aby dělal chůvu, no ne? Přesto se však stane ochráncem ženy, kterou si nakonec oblíbí. Zpočátku však neví nic o andělu, který onu ženu také střeží. Co se stane, když se oba ochránci setkají tváří v tvář?

Strieborné tiene

Byť anjelom nie je zábava. Prvým krutým faktom je vaša smrť a druhým neustály boj proti démonom. Ste buď strážcom alebo ochrancom. Katherine je anjel ochranca a jej úlohou je bojovať a ochraňovať ľudí pred stvoreniami, ktoré pochádzajú zo samotného pekla. Spolu so svojím partnerom Ethanom chránia svoj revír, ktorým je Nevada, presnejšie Carson City. Katherine a Ethan dokonale zapadli do života bežných ľudí. Avšak problém za problémom, nevysvetliteľné vraždy a zmiznutia spôsobujú čoraz väčší záujem polície o ich minulosť. Tvrdým orieškom sa stane vyšetrovateľ vrážd Ian Reandolf. Všetko skomplikuje aj lov na jedného z padlých anjelov Ryana, ktorý zachráni život Katherine a tá sa postaví proti Nebeskej rade. Príbeh je plný mágie, priateľstva, lásky, boja za spravodlivosť a proti zlu. Stretneme sa s démonmi, duchmi, bohmi, anjelmi a inými bytosťami, ktoré poznáme iba z legiend.

Střepy z černého zrcadla

Soubor krátkých povídek o Tomu Rojvolu Raddleovi. Jak vyrůstal obávaný Lord Voldemort? Jaký byl v době kdy možná ještě byl člověkem. Pojďme spolu nahlédnout do jeho černé duše.

Povídky přidávám nepravidelně a časově na sebe nenavazují.

Za beta-read děkuji Jankovi

Střípky a Touha


Poslední díl mé MOZAIKY. Dějově je povídka zasazené po Úsměvu před Tváří.
Může mladá zasnoubená dívka toužit po něčem normálním? Po něčem, co má většina lidí? Po nečem tak přízemním a tak obyčejným jako je láska?

Ukázka z Touhy:

"Spolkla jsem veškeré pocity, které se ve mně náhle vyrojily, a dělala jsem jako by nic. Posadila jsem se na své obvyklé místo a nandala si svoji obvyklou snídani.

Salát… Neměla jsem ho ráda. Vlastně jsem si ani nedokázala vzpomenout, kdy jsem jedna něco, co nebylo dietního. Asi nikdy. Má matka na moji postavu vždycky dbala a Daphné říkala, že tlustoprdky si nikdo nikdy nevezme. Daphné byla štíhlá a krásná. Taky skoro nejedla… vlastně jsem si celý svůj jídelníček zařídila podle své sestry. Jí to šlo sestavovat prostě skvěle, takže jsem o tom ani nemusela moc přemýšlet."

 

 

Jednorázové povídky, které mě nebo vám chyběli v celé MOZAICE :)

Jednorázová povídka na doplnění MOZAIKY z pohledu Lupina: Srdce z kamene

Jednorázová povídka na doplnění MOZAIKY z pohledu Rona: Rezavé sny

Jednorázová povídka na doplnění MOZAIKY z pohledu Draca: Za zdmi

Jednorázová povídka na doplnění MOZAIKY z pohledu Blaise: Tvé dítě, tvá starost

Jednorázová povídka na doplnění MOZAIKY z pohledu Ginny: Poslední zůstává

Střípky časoběhu

Ne pro každého a přesto pro kohokoli...

«   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   »

>