Další odkazy

Nenechte si ujít!

Pomozte Rendulině vydat knihu Kdo s koho! Více info na jejím shrnutí

Zkáza z nebes

Snoubení tmou - Leona Škodová

Hříšníci - Marie A. Gregorová (ambra)

Facebook

Kdo sem chodí?

Flag Counter

Magorova Myšlenková Intermezza

Toto NENÍ povídka.

(Výše uvedeným se snažím předejít zklamání.)

Vítejte v Magorově Myšlenkovém Intermezzu.

Trošku přeci jen slabší verzi toho, co se komu může odehrávat v hlavě.

Možná i v té vaší. No schválně...

Malá inspirace

Po pár letech vztahu pomalu převezmou otěže nuda a stereotyp. Vystřídají v sedle spalující lásku a vášeň. Ne každý se s tím smíří. Existují způsoby, jak vykřesat novou jiskru. A někdy z té jiskry vzplane požár.

18 + (celá povídka)

Malé duhové lži

Když lásku najdeš, rozsvítí se svíčka,
a s tím, cos našla, se vejdeš do jednoho trička,
a na svět koukáš se jen přes duhová sklíčka,
a vidíš dobře i přes zavřená víčka.
Když potom náhodou ta duha barvy ztratí,
steskem a bolestí se za dny štěstí platí,
jen doufat můžeš, že až čas lítost zkrátí,
se duha jednou, možná zase vrátí.

Malí kluci vousy nenosí

Paige má věčně slavícího bratra a matku, které by nejradši zavěsila telefon pokaždé, když s ní mluví. Živí se jako ošetřovatelka a miluje svou práci.

Michael je velmi nestandardní pacient. A jeho trochu tajemná rodina jeho stav nesnáší úplně nejlíp. Jak si s ním poradí Paige?

Z povídky Malí kluci se v únoru 2012 staně opravdová knížka. Vyjde pod názvem NEBEZPEČNÁ LÁSKA u nakladatelství Fragment.

Maškarní...

Slavná hvězda se pod anonymitou masky vyspí s obyčejnou dívkou, která podlehne jeho kouzlu, a bez přemýšlení s ním hupsne do postele. Jenže jedna noc jim nestačí a chtějí víc...

Meg Hauptman - První problém

Megan Mercedes Thompsonová Hauptmanová má za sebou první rok na medicíně. Před sebou prázdniny, během nichž ji čeká obvyklá makačka u mamky v dílně, ale taky vyřízení několika nepříjemných záležitostí. Především musí svým rodičům – alfovi smečky v Tri-Cities Adamu Hauptmanovi a jeho družce, měničce Mercy Thompson – přiznat, že měli pravdu, když ji od studia na lékařské fakultě zrazovali. A i když to Meg zpočátku považuje za hlavní průšvih, ukáže se, že tohle bude jenom začátek…

FF k sérii o Mercy Thompson. Povídka by snad mohla být srozumitelná i bez znalosti předlohy. Kratší oddychová záležitost.

Merlinovci neprojdou!

Jsou naprosto odlišní, a přesto toho mají tolik společného...!

Arthur má 18 let a pro ostré slovo nejde daleko. Ze školy ho vyhodili a rodiče nad ním zlomili hůl. Žije na vlastní pěst a marně hledá byť jen malinkatou práci, kde by získal peníze. Když najde inzerát na uklízečku, neváhá. Dostane se tak do sídla firmy Sheldon...

Mori je 20, zdědila rodinnou firmu Sheldon a jako jediná žena v historii této firmy jí šéfuje. Své emoce drží pevně na uzdě. Setkání s novým, bezvýznamným a hlavně otravným zaměstnancem ovšem není tak obyčejné, jak si myslela...

Budou to věční rivalové? Nebo se mezi nimi objeví... něco jiného?

Aneb jak dva lidi dokáže spojit jedno pracovní místo a jedna legenda, odkud pochází jejich jména!

Arthur Morgana „Mori“

Arthur                                                               Mori

 

A věřte mi... Těžce jsem odolala dát sem Bradleyho Jamese a Kathie McGrath :D

Mezi námi

„Někteří lidé vstoupí do našeho života a zase odejdou. Někteří zůstanou jen chvíli a navždy změní náš život.“ (neznámý autor)

Vztahy mezi námi. Nejen ty romantické a zaláskované, ale také pracovní. Vztahy které udávají našemu životu směr...

Bibiana Gregorová je 24-letá pečovatelka v Domě na Slunci, což je název pro domov důchodců. Doteď byly její vztahy bezkonfliktní nejen proto, že je otevřená, komunikuje o všem a nezapomíná ani na asertivní jednání, ale také proto, že konflikty sama nemá ráda. Nicméně i když je laskavá a milá, dokáže si zjednat respekt a udělat pořádek je-li to třeba. Je oblíbenou kolegyní, pečovatelkou, milovanou dcerou, spolehlivou kamarádkou/přítelkyní, která dokáže kdykoli podat pomocnou ruku.

Jenže co se asi tak stane, když dostane na starost praktikanta, který nejen že nemá úctu ke stáří, ale ani k nikomu jinému? Od první chvíle o něm pochybuje a jak se brzy dozvídá, dotyčný zde není náhodou. A tak se před Bibi staví nejednoduchý úkol. Dokáže v dotyčném probudit laskavost i úctu nejen ke klientům, ale ke všem ostatním lidem? Dokáže s ním spolupracovat i potom, co vyplave na povrch jeho děsivé tajemství a skutečnost kým opravdu je? Tajemství, které sebou nese jed a nenávist?

Markus (Mark) Bokovský je 26-ti letý muž, který není schopen respektovat nikoho a nic. Ten, kterému chybí úcta, pokora a kterého emoce zvaná soucit uráží. Je to syn z dobré, bohaté a vlivné rodiny, ale on patří ještě jinam. Tam, kde si úctu a respekt vynucuje dost zvláštním až děsivým způsobem.

A tak cesta začíná. Dva lidé, které spojuje jen společné pracoviště. Jeden žije naprosto odlišný život od toho druhého a obklopují se určitým typem lidí a přátel. Je vůbec možné, aby spolu komunikovali a spolupracovali bez toho, aniž by se navzájem pozabíjeli?

Mezi námi II

Příběh pokračuje...! :)

Mezi světy

Děj: Jessica Dursley. Její matka byla, podle jejího dědečka, otcovou největší životní chybou. Zemřela však dřív, než své novorozené dcerce stihla pohlédnout do tváře a nechala ji tak napospas otci a prarodičům. Její život byl normální. Tak normální, jak jen může mudlovský život být. Dokud nepřišel přelom sedmého roku a Jessičin otec zjistil, že se s dítětem jako ona už jednou setkal. Ze strachu před Vernonovou reakcí držel schopnosti své holčičky v tajnosti. Když však přišel ten tolik známý dopis, nadešel čas rozhodnout se pro další krok proti vůli rodičů. Druhý v jeho životě…

Poznámka: Povídka je v plánu rozdělena na několik částí, bude Jessicu provázet celých sedm let v Bradavicích. Bohužel nevím dopředu, jak přesně všechno rozdělím. Je to spíš klasická vztahovka, žádné velké akční drama jako u Paprsku slunce nečekejte. Postavy jsou z další generace v Bradavicích, a ačkoliv jsem se snažila držet faktů zuby nehty, mohou tam být i nějaké nepřesnosti. Především ve volbě kolejí. Taky jsem knihy četla anglicky, takže teď tak trochu komicky pořád koukám do slovníčku pojmů a hledám překlad. Takže, krom faktu, že naprosto nesnáším přípony „ová“ (ano, hádáte správně, musíte si zvyknout, že je prostě používat moc nebudu), se může stát, že sem tam napíšu něco v angličtině. V takovém případě mě prosím zkomandujte v komentářích, ať to opravím. A v neposlední řadě ještě jedna informace. Nejsem J. K. Rowling. Nepíšu tak skvěle jako ona, ani si netroufám tvrdit, že ano. Snad vám tedy můj styl nebude moc vadit.

Mí démoni

Jsem jen obyčejná holka, která k podivnému daru přišla. Jsem tak, která vidí to, co je skryto a působí to na nás mnohem víc, než si připouštíme. Jsem ta, pro kterou svět představuje vyprahlou poušť, na které jen těžko najdete oázu-život. Jsem malá kapka vody v širém, hlubokém, temném oceánu. Noc-tma je pro mě boj o život, den-světlo je pro mě vysvobození.

Jsem ta holka někde vzadu v davu. Snažím se být nenápadná, ale přitahuju pozornost. Snažím se zapadnout, ale jde to horko těžko. Jsem nikdo.

Nakonec, nakonec zůstanu vždycky sama.

Míjení

 

Sam a Grace, Cole a Isabel.

Přetrpěli jsme podzim v Mercy Falls a pak i to příšerné jaro. A teď to vypadá pěkně v háji. Než nám Maggie Stiefvater nabídne 15. 11. vlastní a jistě opět překrásnou, křehkou a geniální verzi rozuzlení příběhu o lásce, která prohrává svůj boj s časem i s počasím, můžete si zkrátit čekání mým pokusem o mou vlastní malou záchrannou misi.

FF k Mrazení a Váhání - kdo nečetl a chystá se, rozhodně ani nenakukujte, protože byste se připravili o všechna překvapení, která na vás v obou úžasných knížkách čekají.

Milenec ze snů

Královská rodina se rozrostla o dalšího člena. Daemon, syn Wrathův, je celý tatínek. Obrovský, děsivý a stejně zaujatý proti ženám jako jeho otec než poznal Beth…

Nejsem Wardka, tak neočekávejte její psaní, její pohled na věc. Takže pokud jste její fanoušci, nečtěte, nechtěla bych Vám zkazit náladu ;-)

DOKONČENÁ

Minulost

Elenina minulost není jen o jejich rodičích, škole a o jejím skvělém bezpečném životě bez upírů. V její minulosti se nacházel někdo, koho mám ukrytého hluboko v paměti. Část jejího minulého života, dokud se nestala autonehoda s rodiči a dokud se neobjevil Stefan, doprovázel Damon.

Modrooká

Co kdyby se modroocí lidé stali pronásledovanými, protože jsou odlišní? Protože modré oči nejsou "původní"? Může někdy lidská nenávist zajít tak daleko, že se budeme snažit najít a zahubit všechno, co je jen trochu jiné?

Mona Lisa

Mladá Francouzka Marion, pouliční umělkyně, sleduje osudy lidí proudících po ulici, kde stává, a jen těžko si přiznává, že myšlenkový útěk k rozhádánému páru na lavičce pod dubem je jen jakási obranná reakce před vlastními problémy.

Je lidská a trochu naivní dívka z venkova hledající ruku v ruce se svým talentem v Paříži uplatnění. Bohužel, umělecká branže není pohádka a její důvěřivá povaha a ty zmateně dětské oči přece neobstojí, nebo ano?

Možná...

Blanka je máma tří holčiček. Za tragických okolností ztratila partnera, a děti přišly o tátu. Když se po letech tesknění konečně odváží vyrazit si někam ven, potkává Davida.

Bezstarostný David je nejmladší z pěti bratrů. Blanka ho zaujme na první pohled. Stačí jen jeden pohled do jejích očí a ví, že je ta jediná pro něj.

Jenže je dělí desetiletý věkový rozdíl, Blančino přesvědčení, že nemohou být nic víc než kamarádi, a obrovský rozdíl v životních i emočních zkušenostech.

Ale možná...

Mrazivá hra

.

Gwen Archerová byla vždycky usměvavá detektivka z vražd, která milovala svou práci. To všechno až do té doby, než byl zavražděn její parťák a nejlepší přítel v jednom. A rozhodně jí nepomohlo, že jeho vrahem je všudy známý gangster, u kterého hrozí, že soud vyhraje a odejde svobodný. Gwen proto musí ochránit jediného svědka, kterého se podařilo k případu najít, a postarat se tak o to, aby vrah jejího parťáka odešel od soudu v želízkách. Snadné to pro ni ale rozhodně nebude, protože tenhle konkrétní vrah dokáže pracovat i z vězení. Gwen se tudíž musí uchránit nájemným vrahům, kteří ji chtějí dostat z cesty, postarat se o svědka a přežít společnost svého nového parťáka, kterého totálně nesnáší.

PŘIPRAVUJE SE

Můrolovci

 

Občas se stane zázrak, a i ti největší parchanti dostanou druhou šanci. Musí si ji ale těžce odpracovat.
Jsou z nich Můrolovci, lovci nočních můr. Místo spánku spravedlivých se každou noc setkávají s nejhoršími děsy, jaké je lidský mozek schopen vyprodukovat.
Ari nenávidí oheň.
A ten, kdo spřídá jeho osud, je taky pěknej prevít...

Občas se stane zázrak, a i ti největší parchanti dostanou druhou šanci. Musí si ji ale těžce odpracovat.
Jsou z nich Můrolovci, lovci nočních můr. Místo spánku spravedlivých se každou noc setkávají s nejhoršími děsy, jaké je lidský mozek schopen vyprodukovat.
Ari nenávidí oheň.
A ten, kdo spřídá jeho osud, je taky pěknej prevít...

Na hraně

Na křídlech smrti

Sky rozhodně není obyčejná dívka. Narodila se se vzácným DNA, jehož jedna část je lidská a ta druhá upíří. Od narození je předurčena k tomu, aby se stala jednou z nich. Po oslavě svých osmnáctých narozenin, kdy už jí zbývá jen jeden rok lidského života, než bude muset projít proměnou, utíká ven, aby si pročistila mysl a tam potkává něco, o čem si všichni mysleli, že už dávno neexistuje. Něco, co jí napadne a chce ji zabít. A právě v tom momentě ji zachrání Aniel, který, jak se později ukáže, taky není tak úplně člověk...


Ochutnej mou krev a budeš chtít znovu. Polib mě a nebudeš chtít přestat. Dotkni se mých křídel a zemřeš.

Na první pohled

Cal Sabin je bývalý požárník. Po vážné nehodě ve službě žije sám. Jediný člověk, kterého k sobě ještě pustí, je jeho sestra Alexa a její dcery, Calovy neteře, Mellisa a Bean.

Halloweenské setkání s pětiletou sousedkou Cornelií však najednou mění celý jeho dosavadní život... Proč si vybrala Connie jeho? Proč se ho snaží dostat z domu? Proč je na něj neustále tak zvědavá?

Hm, uvidíme... :)

Na rameni draka

Zoe se narodila jako mladší dcera v rodině úspěšného obchodníka. Odmalička věděla, že když se bude dobře učit, hrát na klavír, chovat se slušně a poslouchat rodiče, jednoho dne si vyzkouší práci v tatínkově firmě a pak se vdá za úspěšného mladého muže.

Jenže pak se stalo něco, co změnilo život celé rodině.

Dospělá Zoe si dělá, co chce. S ničím se moc nepárá a dokáže dát všem jasně najevo, co si o nich myslí. S rodiči nevychází, protože tatérka není žádné opravdové povolání a obrázky na těle jsou symbolem příslušnosti k vrahům a zlodějům. Pak ji najednou začne bolet hlava, dost. A najednou je všechno jinak.

Na šedých křídlech

Sirius Black prchl před mozkomorovým polibkem na hřbetě hipogryfa Kloofana. Jak asi své vyhnanství prožíval?

Soubor krátkých jednorázovek mapující tuto část jeho života. Povídky přidávám nepravidelně a časově na sebe nenavazují.

Za korektury děkuji Jankovi.

Fanfiction ze světa Harryho Pottera.

Naděje umírá poslední

Dean a Alexis jsou kamarádi. I přes přesvědčení ostatních pouze kamarádi. Našli si společný byt v New Yorku a odjeli studovat. Zdá se, že Al má konečně možnost se porozhlédnout po nějakém fajn klukovi, když už jí za zády nestojí silně věřící rodiče a může si užívat života. Dean doufá, že zapomene na svoji zmizelou, problémovou sestru a konečně bude moct žít normální život a ne přežívat s truchlícími, stále se hádajícími rodiči. Do cesty jim ale vstoupí Crazy, alias Babette. Luxusní závislá prostitutka, která doufá, že zapomene na krušné dětství. A všichni tři sní o jiném životě. Příběh tří mladých lidí s všedními i nevšedními problémy.

POZOR! Vyvíjí se tu homosexuální vstah a objevují se i sexuální scény tvrdšího ražení. Nedoporučuji číst osobám mladším 15ti let!

Náhody neexistujú...

 

Náhody neexistujú

 

 

Evelyn sa stretávame v najhoršom okamihu jej života. Po tom, čo jej milovaný brat zamynul pri údajnej autonehode a ona zostala sama, celý jej život sa obráti hore nohami.

Napříč dimenzemi

 

Aurë a Tony jsou dvě neobyčejné dívky, ale to je vše, co mají společného. Kdá je úplně jiná, vypadají jinak a žijí v naprosto odlišném světě. Co má tedy znamenat to spojení, kterým jsou obě navzájem záhadně propojeny? Po souhře těch nejroztodivnějších událostí začánají tušit, že je něco v nepořádku, ale přijít tomu na kloub nebude zrovna jednoduché. Pravda se totiž ukrývá tam, kde by ji nejméně hledaly.

Napsal sám život

Občas je dobré se svěřit nebo se podělit o zážitky, které stojí za to. A že já jich v poslední době mám hodně. Postupně vám sem budu přidávat příběhy ze života. Někdy z mého, někdy od někoho, kdo bude ochotný se s vámi také podělit o svou ujetou, švihlou, šílenou story. Občas si pobrečíme, občas se budeme lámat smíchy, a někdy dokonce budeme vrtět hlavou nad tím, že tohle se opravdu stát nemohlo. Pamatujte si při čtení hlavně jedno: Všechno, co zde napíšu, vychází z reality.
U příběhů budu často měnit místa, kde se dotyčná věc opravdu stala a u lidí jména. Občas něco trochu víc přismahnu, aby to bylo zajímavější.
A nakonec anonymita je dobrá věc a bez toho bych vám mé téměř neuvěřitelné příběhy nemohla naservírovat, tudíž se můžete jen domnívat, zda příběh je z mé vlastní sbírky či sbírky mých kamarádů, maminky ba kohokoliv z mých čtenářů. Jinak přeji hezké počtení.

Nasterea de venin

Dva světy. Jeden zaklesnut v minulosti, druhý čelící budoucnosti.

Navzdory

Vracíme se do Bradavic v jednom z nejkritičtějších okamžiků moderních dějin. Ministerstvo co nevidět padne, první boje potají zuří přímo před branami. A naděje, kterou pro kouzelnickou společnost skýtá objevení a zničení viteálů, je minimální. Pro tento případ byl kdysi vytvořen Fénixův řád. Jenže zakladatelova moc slábne. Rozhodne se proto pojistit si úspěch slibem, který ho bude stát poslední zbytky sil. Pomůže prastará Magie tří? Budou mít mladší čarodějové šanci uspět tam, kde největší z nich selhal?

Nikdo nemůže být na všech místech zároveň. Nikdo neví všechno... A tak se ukazuje, že se každý může zachovat proti očekáváním. I smrtijed se může postavit na stranu dobra...

Navzdory osudu

19. století, Anglie. Doba plesů, rukaviček, křehkých dam a gentlemanů. Ačkoli se manželství ve vyšší společnosti uzavírá převážně z rozumu, Violet Bridgertonová žije splněný sen každé mladé dámy. Provdala se z lásky. Stala se vikomtkou a matkou sedmi dětí.
Osud ale nehledí na společenské postavení a tak se jednoho dne, v jediném okamžiku, její život naprosto změní. Milovaný Edmund umírá a těhotná Violet musí posbírat veškeré síly a být dětem matkou, jakou potřebují. Je přesvědčená, že se už nikdy nezamiluje…
Pro všechny milovníky série o Bridgertonových spisovatelky Julie Quinnové.

Nebezpečné chvíle

Doktorka Kyra Bennettová, se vždy řídila jen svým vlastním rozumem a nikdy nepropadala panice, toto vše se ale změní ve chvíli, kdy se ocitne v laboratoři, kde jsou drženi muži, na kterých společnost provádí experimenty. Kyra je ve společnosti jen proto, aby pomohla celý projekt odhalit, ale budou ji muži poslouchat, či snad věřit? Co myslíte, vyhraje pomsta nad zdravým uvažováním?

Nebruč, plyšáku!

Ona je roztomilá, slušně vychovaná, laskavá, klidná, tichá... Tedy když chce.

On je velký, trochu děsivý, jeho humor je sušší než troud a citlivý je asi jako tank... Nebo to tak aspoň vypadá.

A je naprosto vyloučené, aby mezi nimi něco bylo...

Plyšák vyjde knižně na začátku příštího roku!

Nebuď hlupák, bubeníku!

Všechno souvisí se vším. Jakýkoli detail může rozjet další události ve vašem životě. Ollie si toho prožil hodně. A to jen kvůli jednomu hroznému večeru jednoho jinak skvělého večera, který to možná všechno celé odstartoval.

 

Nedobrovolné sblížení

Příběh nás zavede na kraj lesa, do malé vesničky, kde bydlí jedna dívka, která má vše, co by si mohla jen přát. Hodného přítele, chápající tátu a nejlepšího kamaráda. Myslí si, že má v hlavě jasno a ví, jaká bude její budoucnost. Ale co když se přihodí něco, co jí donutí otevřít oči? To něco nemusí být vždy jen příjemné.

Nedostihnutelná

Gavan, lykajský král je už několik desetiletí posedlý myšlenkou získat zpět svou předurčenou družku, které v minulosti velmi ublížil. Jeho snahy se ale každým rokem zdají být stále více a více nulové až jednoho dne se rozhodne překročit veškeré své zásady a uzavřít dohodu s čarodejkou, která mu slíbí Adamaris znovu nalézt.

Nefrit

Fillia je mladá dívka s poměrně jednoduchým životem. Jejím jediným přáním je porazit svého dlouholetého rivala, učně bojové školy Cantiona.

Co se stane, když její každodenní rutinu naruší setkání, které ji donutí přemýšlet o tom jak žije, ale hlavně jak chce žít. Rozhodně se v budoucnu nevidí tam, kde dnes...

Nejsem malá holka!

Samantha je jedno z pěti dětí manželů Travorových. Velice známých a bohatých, vlivných lidí v New York City. Žijí si ideální život za zdmi svého nádherného a luxusního domu a vše je perfektní. Ne! Ne vše! Ne každý člověk má rád přepych a bohatství a už vůbec ne, když se mu jeho rodiče snaží řídit celý život.

Sam se nikdy nelíbilo, jak rodiče zacházeli jak s ní, tak s jejími sourozenci, kterým je to zřejmě jedno. A proto se jednoho dne vzbouří. Poté, co jí v jejích 19-ti letech představí jejího budoucího manžela, o kterém neměla ani zdání, a rozhodne se zrealizovat svůj plán a utéct z domu.

A tak začíná její samostatný život v nejchudší části města New York? Zvládne ten tvrdý kus žvance, který si ukrojila? A nebo to vzdá a vrátí se domů? To se dozvíte v mé nové povídce.

Nekonečné vesmíry

Pokračovanie poviedky Tisíc žeriavov.

Monika sa vo svojej mysli neustále túla po rôznych miestach. Jej mozog s ňou hrá hru na asociácie a spája zdanlivo nespojiteľné veci dohromady. Je plachá a rada sa s ľudmi rozpráva o absurdných veciach. Za to Ondrej je hotové tornádo. Kráľ večierkov, lámač ženských sŕdc a stredobod pozornosti.

Aký je Ondrej? A aká bola Monika, predtým než sa stala tragédia?

Príbeh prvej veľkej lásky nesmelej šedej myši a tiež príbeh o tom ako veľmi strata milovaného človeka mení ľudí.

Není cesty zpět

New York je místem blahobytu a pozlátka, ale málokdo se ptá, co se za tím skrývá. Elizabeth má dvě práce, aby si vůbec dokázala udržet byt a její bratr, který se k ní nastěhoval, nemá nejmenší zájem jí s něčím pomoci. Zdá se, že by se právě teď mohl objevit nějaký nechutně bohatý muž a ze všeho ji vytáhnout. Dokáže však Elizabeth překousnout fakt, že ten vyvolený obchoduje s drogami a kdo se mu znelíbí může skončit s kulkou v hlavě? Hranice zákona se zdá ještě tenčí a na Beth je rozhodnutí: Být na straně spravedlnosti a chudoby nebo na straně bohatství a smrti.

Vstupte do světa drogových dealerů, vrahů a zkorumpovaných policistů, kde si musíte jasně zvolit, protože stát na obou stranách barikády se rovná jisté smrti.

«   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   »

>