Další odkazy

Nenechte si ujít!

Zkáza z nebes

Snoubení tmou - Leona Škodová

Hříšníci - Marie A. Gregorová (ambra)

Facebook

Kdo sem chodí?

Flag Counter

Ze života středoškolské osmnáctky

Carolin Johnsonová, dívka zkoušená životem, si nenechá nic líbit a nechce dát najevo své pocity, které jsou podle ní slabost. Jak z popudu matky, tak bývalých kluků, se uzavírá do sebe a nechce k sobě nikoho pustit. A od toho všeho jí má pomoci sexulog, který, podle její matky, bude mít pro ni východisko. Jenže Carolin zjišťuje, že v životě není nic takové, jak se na první pohled zdá. Minulost vyplnouvá na povrch a spojuje se v budoucnost, která není pro nikoho příjemná. Jak se Carolin a lidé v jejím okolí vyrovnají se skutečností, že klidní život a s ním spojené malichernosti končí a oni musí bojovat o přežití svých milovaných?

Zelená srdce

Co se stane, když dva lidi, kteří se rozejdou a jejich životy se vyvíjejí jiným směrem svede dohromady jejich povolání?

Alexandra Hendalová byla zakřiknutá holka, co se po tragických událostech ve svém životě rozhodla udělat něco pro sebe a otočit svůj dosavadní pohodlný život o 360° aby byla konečně šťastná.

Tadeáš Vácha byl vždycky arogantní namyšlený proutník, který si ukázal na holku a dokázal ji dostat a potom ji s ledovým klidem odkopnout a bylo mu jedno jak se potom cítí nebo co s ní je.

Jak to s nimi dopadne, když se před více než rokem rozešli ve zlém a teď se oba setkají v neznámém prostředí? Bez přátel? Bez rodiny? Se svou nenávistí a pošramocenými egy? Ještě ke všemu, když spolu budou muset žít a pracovat?

 

Postavy v příběhu jsou smyšlené, podobnost s žijícími osobami je čistě náhodná.

Místa, kde se příběh odehrává, jsou reálná, jen jsem si pro vlastní potřeby příběhu upravila činnost (pro prudily, co by mohli napsat, že tohle se u 74. praporu nedělá a není tam), navíc nemůžu používat reálné situace a úkoly AČR.

Děkuji za pochopení.

Zelená srdce II.

Alex se vrací z mise na Mali a není na tom zrovna psychicky nejlíp. Prožila si svoje. Zjistila, že být vojákem nejsou jenom srandičky a pošťuchování s kolegy na útvaru, ale může jít i o něco víc. Zvládne tohle zjištění?

Tadeáš měl půl roku na to, aby si uvědomil, co vlastně od života chce. Už si sypal popel na hlavu dost na to, aby si uvědomil, že Alex je pro něj důležitější, než si kdy vůbec jenom dokázal přiznat. Dokáže s tímhle zjištěním naložit správně?

Jak se k sobě budou chovat po tom všem, co mají za sebou (a rozhodně toho mají hodně ještě před sebou)? Mají ti dva ještě spolu nějakou naději?

 

Postavy v příběhu jsou smyšlené, podobnost s žijícími osobami je čistě náhodná.

Místa, kde se příběh odehrává, jsou reálná, jen jsem si pro vlastní potřeby příběhu upravila činnost (pro prudily, co by mohli napsat, že tohle se u 74. praporu nedělá a není tam), navíc nemůžu používat reálné situace a úkoly AČR.

Děkuji za pochopení.

Zkáza z nebes

g

 

Příběh se začíná odvíjet koncem roku 2012, tedy o sedm let nazpět. Přesněji dne, který byl označen jako konec světa. Nebude se však jednat o jeho očekávané ukončení, nýbrž nový začátek, kdy na zemi sestoupí... oni! Okřídlení.

Hlavní hrdinka Andriana se ocitá bez rodiny, závislá na svém nevlastním bratrovi Nathanovi, kterého ani pořádně nezná, a v situaci, o níž prakticky vůbec nic neví. Jak dlouho jí ovšem nevědomost a Nathan vydrží? Zvlášť po té, co se na scéně objeví okřídlený Khorram se svým přítelem Aksarem?

Doufám, že se vám moje vlastní prvotina zalíbí, a pokud budete mít nějaké výtky, či kritiku, pište do komentářů. Děkuji Kikketka. :)

 

Khorram

fgt

g

 

Andriana:

g

 

Alika:

 

Aksar (s peřím...):

Aksar

Zlá krev

Svoboda pro ni neexistovala nebo alespoň ne v tom smyslu slova, kterou prožívali její vrstevníci v Bradavicích.  Odmala měla předem daný život, který jí řídil otec a matka jen hluše přitakávala a zastávala jeho rozhodnutí. Jenže toto se sotva pár hodin po příjezdu, ukončení studia v Bradavicích změní.

Zlodějka vzduchu

ZLODĚJKA VZDUCHU

Nová dystopická povídka

Sedmnáctiletá Lexi se snaží skloubit život v předsudky přeplněné Říši se svojí prací v Odboji. Ostatní jí říkají zlodějka vzduchu, protože jenom krade vzduch těm, co by si ho víc zasloužili.

Devatenáctiletý Ezra Levant žije ve svém šedém světě, ve kterém může mít cokoli kdykoli. Každé ráno se probouzí s myšlenkou, jestli někdy něco do jeho existence vnese pár bervených odlesků.

Co když to bude zrovna ona?

Je možné změnit historii? Může vláda vyvolat v lidech nenávist? Je možné vyhrát proti vládou řízené propagandě?

 

 

NEZASTAVITELNÝ HLAS

Kdysi Lexi vyskočila vstříc naději, kterou nabízel Odboj, zatímco Ezra zůstal na své straně věrný svým ambicím. Celý jejich svět se změnil, ale pár pocitů zůstalo stejných.

Slibované pokračování Zlodějky vzduchu

 

 

volně na motivy MOZAIKY

Zlomená růže

růžeLidé jsou primitivní tvorové, jež o sobě smýšlejí jako o nejdokonalejších ze všech živočichů a vůbec ze všech různých druhů organismů ve vesmíru. Když nejste člověk a jste něco mnohem nebezpečnějšího a dokonalejšího, uvědomujte si, jak moc hloupí a naivní jste jako lidé byli. Každý obyčejný člověk si přeje stát se nadprůměrným a každý nadprůměrný se snaží tvářit jako ten průměrný občan, ale tajně si mne ruce nad tím jak daleko to dotáhl a často se chce dostat ještě mnohem výš.

Ona byla ta průměrná a nezajímavá holka, která si přála vyniknout, na někoho zapůsobit a získat uznání od svého okolí. V momentě, kdy vylezla o stupínek výš a najednou se stala někým mnohem obdivovanějším, chtěla spadnout zpátky dolů a stát se znovu jednou z davu, ovcí ženoucí se stádem, kterou nerozeznáte od jejích družek. Její odlišnost od ostatních lidí už ji netěšila. Nebyl k tomu jediný důvod. Získala nadřazenost za krutou cenu. Všechno, co kdy měla ráda, její přátelé a všechny ty prosté, ale radostné věci byli pryč, zmizeli kdesi v dálce spolu s jejím životem. Nemohla svou minulost a přítomnost jednoduše sloučit v jeden život. Teď zde byla jako znovuzrozená bytost, která chtě - nechtě musela začít znova, i když se ji minulost snažila dohnat.

Změny identit

Co všechno může způsobit změna identity?

Zmýlená neplatí

Sage je smolařka!  Jack na co sáhne, to se mu daří! Jeden večer je nešťastná náhoda a omyl svede dohromady!

Začíná komedie plná omylů- nešťastných příhod a setkání!!!

A složitá bude cesta ke štěstí!

Znetvořená láska

Láska. Existuje jí tolik druhů. K věcem. K činnostem. K jídlu. Ke zvířatům.

A hluboká, mezilidská. Přátelská. Rodičovská.

Milenecká.

A pak existuje i láska znetvořená.

Pokroucená, hnilobná, zmrzačená láska zmrzačené duše plné ošklivosti.

A je jí daleko víc, než byste si mysleli. A zdaleka se netýká jen sociálně vyloučených jedinců a nevzdělaných lidí.

A vlastně se netýká ani výhradně dvou osob.

Stačí málo, abyste se stali svědky počínající tragédie.

ZRÁDNÝ ÚPLNĚK

 

Úplněk - magická doba trvající po dobu tří dnů a nocí. Tak krátká doba a přesto tak dlouhá.
Dlaci - lidé křížení s jedním druhem zvířat. Úplněk je mění do nepředstavitelné podoby. Nemohou se ovládat. Ztrácejí kontrolu nad svým tělem. A stávají se nebezpečnějšími, než jakými jsou.
Životy nevinných a nic netušících lidí závisejí na sedmdesáti dvou hodinách. Kolik jich přežije?
Dlouho předpovídaná válka ras se blíží a nikdo se jí nemůže postavit do cesty. Napětí roste a proroctví se nedá zvrátit. Dokáží lidé přežít válku s vyvinutějším druhem, než jsou oni sami?

Úplněk - magická doba trvající po dobu tří dnů a nocí. Tak krátká doba a přesto tak dlouhá.

Dlaci - lidé křížení s jedním druhem zvířat. Úplněk je mění do nepředstavitelné podoby. Nemohou se ovládat. Ztrácejí kontrolu nad svým tělem. A stávají se nebezpečnějšími, než jakými jsou.

Životy nevinných a nic netušících lidí závisejí na sedmdesáti dvou hodinách. Kolik jich přežije?

Dlouho předpovídaná válka ras se blíží a nikdo se jí nemůže postavit do cesty. Napětí roste a proroctví se nedá zvrátit. Dokáží lidé přežít válku s vyvinutějším druhem, než jsou oni sami?

 

Zrazený milenec

Temný bod v minulosti Bratrstva černé dýky. I tak by se dal nazvat Taritor, zrádný bratr. Přes tři sta let se držel stranou a nyní je zpět. V temném Caldwellu se jeho cesta střetne s krásnou Tessou, majitelkou baru Poupée. Tessa je člověk těsně před proměnou a přítelkyně Beth, Wrathovy shellan. Tessyna minulost si s sebou nese mnoho bolestí a ztrát. Taritor neodolá jejímu kouzlu, avšak může mít na ni právo muž, který je temnou legendou v upířím světě?

Zrodená z popola

Prežila nešťastné detstvo, a keď si myslela, že našla niekoho, o koho sa môže oprieť, život jej znovu raz podrazil nohy. No ona len hrdo vztýčila hlavu a pobrala sa ďalej. Osud sa však rozhneval a priklincoval jej nohy k zemi. Stratila rodičov, svoj život a stala sa niečím, o čom počula ledva v legendách.

Zrozena z popela

Kdyby Susan Smithová neriskovala a nesledovala osudné noci svou spolužačku na útesy, nebyla by zabita. Kdyby nebyla zabity, neprobudila by se v těle Valerie Evansové, svého vraha. A kdyby se neprobudila v jejím těle, nikdy by se nedozvěděla o existenci těch, kteří jsou pokládáni jen za mýtus. Ale všechna tato kdyby dala Susan nový život a ukázala svět, který je ostatním skryt.

Zúfalá

Sam mala kedysi všetko. Milujúcich rodičov, skvelého brata a malú sestričku, ktorá svojim smiechom presvetlila ich dni. Všetko to však zmizlo v deň jej trinástych narodenín, keď sa jej rodičia rozviedli. Ostala len jej matka a sestra. Ostatní akoby ani neexistovali. A ona by urobila všetko na svete, aby udržala pokope aspoň toľko z rodiny, čo jej ostalo. Aj keby to znamenalo vzdať sa vlastnej dôstojnosti.

Teraz už dospelá, je zvyknutá nahrádzať ostatným to, čo potrebujú najviac na svete. Opatrovateľka pre mamu, mama pre sestru. Lenže na svete nie je nikto, kto by sa postaral o ňu. Až raz sa do jej života vrátia tí, o ktorých si myslela, že o nich už navždy prišla. Lenže niekedy je príliš neskoro na to, aby ste niekomu mohli odpustiť. Aj keby ten niekto bol váš brat alebo otec.

Život z pohádky? Leda ve snu!

.Robin McBrideová má všechno, co si může přát. Práci, kterou miluje, bohaté rodiče, skvělé sourozence, nejlepší kamarádku a úžasného přítele. I tak se nedá říct, že by jí její život někdo záviděl. Otec se chová, jako by jeho děti neexistovaly, matka si je pořídila jen kvůli prestiži ve své vlastní práci a její bratr se sestrou spadnou do problémů. A Robin se bude muset odhodlat k zásadnímu rozhodnutí, které změní celý její život od základů.

DOKONČENO

«   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

>