Další odkazy

Nenechte si ujít!

Vyšla knížka Lajkni mě! od Florence

Zkáza z nebes

Snoubení tmou - Leona Škodová

Hříšníci - Marie A. Gregorová (ambra)

Facebook

Kdo sem chodí?

Flag Counter

http://www.ourstories.cz/gallery/thumbs/1270172-bigthumbnail.jpg

Túto poviedku som pôvodne napísala do jednej súťaže

Rozpráva príbeh z trochu iného sveta, v ktorom sú vlkolaci bežnou súčasťou života. A v tomto svete žije žena, ktorá pripomína skôr trosku než skutočnú ľudskú bytosť. V čase, keď už len čaká na príchod smrti, dostane novú šancu na život.

Vo vlčom kožuchu.

Prajem príjemné čítanie. Lili

Přidat komentář

Autor:

Text:

 

Komentáře

1

Lili

9)  Lili (12.10.2016 22:09)

Phobos, ja som tvoj komentár našla až teraz, ale neuveriteľne ma potešil. Je iné písať s nejakým zámerom a je takisto iné čítať nejaký príbeh s iným zámerom. Vlastne ma nikdy netrápil postoj porotcov, pretože si uvedomujem, že toto nie je naozaj každodenné čítanie a psychológia postáv je niekedy oveľa náročnejšia ako akčné scény.
Aj preto som rada, že si ocenila práve toto. Vlastne ani neviem, ako inak reagovať. Len s tým, že si skutočne cením tvoj úprimný názor a teší ma, že ťa tento príbeh aspoň v niečom prekvapil.

Phobos

8)  Phobos (10.10.2016 16:52)

Nějak jsem se proklikala na tohe a jsem hodně překvapená. Už tě to asi moc netrápí, ale pokud jde o mě, myslím si, že příběh to není ani trochu špatný. Naopak, je to něco, co jsem od tebe nečekala. Je to depresivní a ano je to pochmurné, nebyl to snad záměr? Z porotkyně si nic nedělej, nějakou kritiku ti napsat musela, a pokud toho za ten den přečetla víc a každý soutěžící se snažil na ní udělat co největší dojem a donutit ji k co největšímu duševnímu pohnutí, taky bych raději četla o huňatých růžových králíčcích, než něco tak temného.
Nicméně vůbec mi nevadí, že je to dlouhé, naopak, klidně bych prosila o přídavek, kdyby tohle třeba byl něco jako úvod k dalšímu příběhu. Samostatně je to taková chuťovka a mě se trefila do nálady.
Skloubit téma drogové závislosti s nadpřirozenem? Kdybych nečetla, nikdy bych nevěřila, že to bude dohromady fungovat. Možná bych se nepustila ani do čtení, kdybych to věděla předem, tak moc nedůvěřivá a skeptická bych byla. Jenže to se nestalo a já to přečetla jedním dechem.
Myslím, že jsem ti už u nějaké povídky vytkla, že máš strašný nešvar příliš se pitvat v psychologii na úkor děje. Tady to bylo taky a hodně, ale mělo na mě úplně opačný efekt, namísto znudění a otupění mě to naopak dost bralo. Tohle byl příběh, kam se to hodilo a tys tak mohla dokonale zúročit asi svou největší sílu a to právě v promyšlené psychologii. V tom je asi kouzlo tvého talentu.
Po přečtení téhle povídky se na tebe jako na autorku dívám o hodně jinak.
Vysekávám ti poklonu.

Lili

7)  Lili (27.12.2015 14:19)

Mirka, som rada, že sa ti príbeh páči, ale nemyslím si, že by mu pokračovanie prospelo. ;)

6)  Mirka (27.12.2015 13:16)

Ahoj,tvůj příběh je super škoda že nemá pokračování opravdu sem četla jedním dechem super

Lili

5)  Lili (08.11.2015 20:28)

Bosorka, to ja ďakujem. Či už za komentár, tak aj ja za to, že niekto v príbehu videl to, čo tam naozaj byť malo.

Seb, tiež ďakujem.

4)  Seb (08.11.2015 20:16)

Bosorka

3)  Bosorka (08.11.2015 19:36)

Nebudu hodnotit, co řekla jedna paní portkyně...protože mě se ten příběh líbil. A to moc. A nejen proto, že v něm byli vlkouši, které prostě už z podstaty můžu. Byl v něm smutek, melancholie...a naděje. Děkuju...

Lili

2)  Lili (08.11.2015 18:08)

Muxie, ono tam tých porotcov bolo viac, ale len táto jedna svoje "názory" na jednotlivé poviedky zverejnila.
Som rada, že sa ti príbeh páčil a takisto som rada, že si sa pozrela trochu viac do hĺbky. Tak som to zamýšľala.
Ale pokračovanie somk tomu nikdy neplánovala. Takýto v podstate voľný koniec naznačuje, že si postavy žili vlastným životom aj po poslendej bodke...

Muxie

1)  Muxie (08.11.2015 17:58)

Náhodou, já si myslím, že ten příběh má velký potenciál a rozhodně si zasloužil vyhrát. ;) Spíš bych řekla, že paní porotkyně viděla jen něco na povrchu míle vzdáleném od tvého příběhu a ani se nepokoušela jít a zamyslet se do hloubky, jakou rozhodně tohle dílko má. Já osobně bych i ráda viděla pokračování, protože jsem vážně hltala každé slovo až do konce. Díky za možnost si to přečíst.

1

>