Další odkazy

Nenechte si ujít!

Vyšla knížka Lajkni mě! od Florence

Zkáza z nebes

Snoubení tmou - Leona Škodová

Hříšníci - Marie A. Gregorová (ambra)

Facebook

Kdo sem chodí?

Flag Counter

http://www.bez-hranic.cz/gallery/thumbs/Tajemstv%C3%AD%20syna%20v%C3%A1lky.jpg

5. Kapitola – První sníh, čerstvé pečivo a švédské stoly

 

Ovzduší začíná těžknout. Tóny beznaděje se stávají součástí vzduchu, který vdechují, a otravují tak mysl poutníků. Vše se řítí k vzdálené a přece jisté záhubě. Není cesty zpět. A oni to ví... S očima upřenýma ke krutým lesům severu jdou dále pod vedením Černovlasého, který by nejraději složil zbraně a sklonil svou pyšnou hlavu před Matkou přírodou. A mysl... mysl je největší hrozbou.

předchozí kapitoladalší kapitola

Přidat komentář

Autor:

Text:

 

Komentáře

1

SarkaS

9)  SarkaS (23.04.2012 22:17)

neuveritelne, silene me mates. Tam je to samy cernovlasy chlap! Co mi to delas? Musim jit spat ale vidim to tak ze zitra budu ve skole pokracovat...

HMR

8)  HMR (19.03.2012 22:12)

Ha všechnoje jinak Hanča asi přestane tipovat nahlas...

Ivanka

7)  Ivanka (18.03.2012 19:49)

Hani, s tím poslem tě nechci vyvádět z omylu, ale on už se nám ukázal, dokonce několikrát... A soška na mém shrnutí má představovat tu ze snů, ne velkou z banketu. Moc děkuji.
Olspet, moc děkuji.
Fanny, strašně moc děkuju za reakci.
Bye, splnila jsi můj tajný sen, vždycky jsem toužila mít ve své sbírce tak dlouhý komentář! A ten Gida - oceňuji tvůj zápal, nějak jsem nedoufala, že si někdo zjistí význam.
Víš co je zajímavé? Všichni mě tvrdí, že píšu všelijak, jen ne vtipně. A s tím Jeromem bych ještě počkala... B) Moc děkuju.

Ivanka

6)  Ivanka (18.03.2012 17:37)

Hani, je to kritické... Kapitola sice napsaná, ale zatím neopravená. Přinejhorším to sem hodím bez korekce, doufám, že mi ještě nějaký čtenář zůstane...

HMR

5)  HMR (18.03.2012 16:43)

neděle, neděle, neděléééééééééééé... a furt nic

Bye

4)  Bye (12.03.2012 22:50)

I Ty jedna! Už v prvním odstavci jsi mě donutila ke dvojímu zamyšlení. Za prvé - jak jsi vystihla to kolektivní malomocenství a touhu najít viníka za situaci, ve které se unavení poutníci ocitli.
Za druhé jsem se honem běžela podívat, jestli mám nebo nemám mezery ve vzdělání, a jestli bych toho Gidu třebas neměla znát. A zjistila jsem, liško podšitá, že je to jméno, které by v angličtině znělo Guide, tudíž vůdce.
„Navěky tu rozhodně stát nemusíš, špatně by se nám dostávalo ven i dovnitř. Ovšem pár týdnů bych to už jen pro ten pohled na tebe vydržela.“ Myslím, že jsem se zamilovala do tvého jemného humoru :D :D :D
"Mimochodem, slyšela si už někdy něco o slově etiketa?“ usmál se. „Ne, ale jestli je to tvé druhé jméno, tak ho dám své první dceři na tvoji památku.“ I do toho řízného!
„Pozvánku?“
„Opakuješ se, zlatíčko,“ mrkl na mě.
"Musíš si už prostě zapamatovat, že nikdy nechodíš pozdě, to jen ostatní přišli dřív. "
atd, atd...

Už jsem se lekla, že si nepřizná, že VÍ! kdo ji tam pozval.
Teda, děkan se nezdá, chlípný vilník! pig
A pak - tak strašně moc jsem si užívala tu jejich pichlavou tenisovou výměnu, že jsem úplně zapomněla, že nastala doba pro plnění snu!
Jerome! Já nevím, fakt je to záporák? Chjo, bude škoda, těch jeho modrejch očí...
Je to naprosto úžasný, Ivanko!

Fanny

3)  Fanny (12.03.2012 21:37)

Ach jo, v neděli večer a celé pondělí vždycky tolik nestíhám

A možná... možná mám už maličko takový nápad... no, spíš náznak.

Michelle a její odsekávání Zase jsem se bavila, velmi.

Dramatický začátek, a tak trochu se nám ty příběhy začínají stékat, ne? Stejně se ale nemůžu zbavit vzpomínky na Madlen stejně jako tvrzení, že Jerome prostě nemůže patřit k jakési temné straně.

2)  olspet (11.03.2012 21:50)

Po každé kapitole se víc a víc těším na další. A tak to má být. Líbí se mi dialogy mezi Pierrem a Michelle. Takže, kdy se můžeme těšit na pokráčko?

HMR

1)  HMR (11.03.2012 21:01)

„Navěky tu rozhodně stát nemusíš, špatně by se nám dostávalo ven i dovnitř. Ovšem pár týdnů bych to už jen pro ten pohled na tebe vydržela
Taky sis toho všiml? Ta ženská v mé koupelně mi to taky chválila
„Ne, ale jestli je to tvé druhé jméno, tak ho dám své první dceři na tvoji památku.“
Odvoz mezitím šlápl na plyn, aby snížil ztrátu, kterou způsobil pozdním příjezdem, jo, tohle jsem si užila
jenže nám pak začalo nějak přituhovat, ne?
pořád předpokládám, že je hlavní hrdinka z rodu "strážkyň" sošky/sochy... ale zatím se nám v téhle realitě nepředstavil "posel" , no a Jerome... mno, Jerome asi nebude z těch hodných, co? mnó, tak já děkuji a čekám a toužebně očekávám další neděli...
Edit: Socha hezká, ale neměla by to být ONA? Bohyně?

1

>