Další odkazy

Nenechte si ujít!

Zkáza z nebes

Snoubení tmou - Leona Škodová

Hříšníci - Marie A. Gregorová (ambra)

Facebook

Kdo sem chodí?

Flag Counter

/gallery/thumbs/106hbundy.jpg

"My, sériový vrazi, jsme vaši synové, jsme vaši manželé a jsme všude. A proto tam venku bude zítra více vašich mrtvých dětí... vražda totiž není o chtíči ani o násilí, nýbrž o vlastnictví... já se necítím ničím vinen a je mi líto všech, kteří vinu pociťují..." - Theodore Bundy

Varování: Báseň není o nic méně zvrhlá, než vrahova mysl.

Přidat komentář

Autor:

Text:

 

Komentáře

1

sunkic

9)  sunkic (13.02.2014 16:48)

dmarkism: Ten citát mám z knížky Psychologie sériových vrahů od Andreje Drbohlava. Kde ho vzal on, to už bohužel netuším :D :)

8)  dmarkism (08.02.2014 19:56)

Ahoj, můžu se zeptat z jakýjo zdroje si získala ten citát? Díky moc :)

KalamityJane

7)  KalamityJane (05.11.2013 21:37)

Tak jsem zas o něco moudřejší a taky jsem o tom přemýšlela a viděla bych to na whom... Ale vzhledem k tomu, že jsem neznala ani to spojení s go, tak už radši mlčím :-)

sunkic

6)  sunkic (05.11.2013 17:18)

Kalamity Jane: Oukej, já jen že dost lidí to právěže nerespektuje a já mám potřebu vysvětlit, proč jsem to udělala, jak jsem to udělala O:) :D.
Pro jistotu jsem koukla do výkladovýho slovníku a podle něj je jedno, jestli dáš "go" nebo "be", na netu jsem našla dokonce "come", furt to znamená víceméně to samý :) Otázka je, jestli jsem tu frázi správně použila... We go after your child, It's your child after who we go... možná místo "who" má být "whom", ale fakt nevím, protože whom jaksi... nepoužívám :D. Každopádně whom pokládám za dost formální výraz a už jenom fráze "go after" je neformální, takže takhle by to podle mě šlo :)

KalamityJane

5)  KalamityJane (05.11.2013 07:22)

Jaké bohužel? Ty jsi autor, je jasné že se ti to tak líbí a já to respektuju. :-) a rozhodně pravda, že to je správně zvrácené. :-) ještě mě tak napadá, když na to znovu koukam - after we go - vážně se to tak používá? Znám jen be after sb... Každopádně se na další těším :-)

sunkic

4)  sunkic (04.11.2013 22:13)

Kalamity Jane: Tak to ti asi bude hrozně vadit a zároveň se ti líbit další básnička, co připravuju :p.
Bohužel, mně se to takhle líbí (právě ten kontrast lehkýho rýmu a závažnýho tématu, dodává to tomu to správnou zvrácenost, jako když někdo suše řekne, že měl k večeři žaludek svýho souseda) a - což je podstatnější - jinak bych to asi stejně nesvedla, protože... no, protože to jednak nemám v povaze, jednak nejsem tak dobrá básnířka :D.
Každopádně díky za vyjádření :).

KalamityJane

3)  KalamityJane (04.11.2013 21:42)

Hrozně mi vadí ten triviální rým u takového tématu... Ale líbí se mi námět :-)

sunkic

2)  sunkic (02.11.2013 15:45)

Maggie: Chňápu, já jsem právě dočetla výbornou knížku Psychologie sériových vrahů od Andreje Drbohlava, tak jsem tím "mírně" poznamenaná :D. Ale jinak mě spíš fascinují duševně choří lidé než vrazi. Akorát že vrazi většinou nebejvaj úplně normální, takže se mi to proplítá :D. (Máme fakt dobrý zájmy :D)
A neměj obavy, já se v básničkách taky prdek vyznám. Jednou jsem nad nima seděla s mamkou, četla si to furt dokola a nemohla přijít na to, co tím chtěl básník říci... a i když mi mamka vysvětlila, že ten strom symbolizuje těhotnou ženu, tak jsem to stejně pořád nechápala :D. A Romea a Julii jsem málem nedočetla, jak se mi to nelíbilo. Takže... nechápu, jak sama můžu básnit :D. Asi proto, že moje básničky nejsou psaný moc "básnickým stylem" a vyjadřuju se až trošku "surově" přesně, než abych něco maskovala :).
Díky za koment a ano, mám ještě jednu v záloze, která bude nejspíš dokonce dvojdílná, ale je taková... no, za týden uvidíš ;) :D

Maggie

1)  Maggie (02.11.2013 13:17)

Hned, jak jsem uviděla fotografii Teda Bundyho, musela jsem se na tvou báseň podívat.
Už od patnácti mě totiž zajímá psychologie sériových vrahů a Ted Bundy je jeden z mích neoblíbenějších vrahů společně s Albertem Fishem, nebo Jefferym Dahmerem – jo z ní to zvláštně, když řeknu jedněch z neoblíbenějších (neznamená to, že je nějak obdivuji), ale pro mě jsou tyhle vrazi zajímavý jejich psychologií.

A co dodat k básničce? Nejsem zrovna typ, který by mněl básničky komentovat , protože se v nich nikdy moc nevyznám – myslím si, ale že tvoje báseň se dobře rýmuje a mě osobně dává smysl. Částmi je nechutná, ale to je jedině dobře. :D

Doufám, že máš v záloze ještě nějakou takovou báseň, protože se mi moc líbila

1

>