Další odkazy

Nenechte si ujít!

Zkáza z nebes

Snoubení tmou - Leona Škodová

Hříšníci - Marie A. Gregorová (ambra)

Facebook

Kdo sem chodí?

Flag Counter

/gallery/co_je_to_zavislost.jpg

Tak jo, dneska začname se Starostolcem. Další kapitola přibude v pondělí (snad) :)

Moc děkuji Cam a vám za všechny ty milé komentáře!

předchozí kapitoladalší kapitola

Přidat komentář

Autor:

Text:

 

Komentáře

1 2   »

Florence

23)  Florence (06.04.2013 15:55)

Tak z toho mě myslím, ještě nikdo neobvinil :D.
Moc ti děkuji za tu poklonu (i když mé sebekritické já s ní moc nesouhlasí:p ), ale myslím, že zrovna ty tu potřebu nemáš

Twilly

22)  Twilly (06.04.2013 15:45)

Už ti někdo řekl, že jsi pořádná kecka? Chtěla bych mít alespoň polovinu tvých vyjadřovacích schopností a možná tak desetinu tvého talentu a bylo by mi hej...

Florence

21)  Florence (01.04.2013 14:48)

TWI, já o svém věku taky dost často pochybuju. Jen já mám někdy pocit, že i tříleté děcko má lepší vyjadřovací schopnosti:p. Moc ti děkuji!
BÉĎO, jsem moc ráda, že se ti Blaise líbil! On je takový... zmijozelský, že? Děkuji!

Bedward

20)  Bedward (31.03.2013 11:59)

Moc moc pěkné :-) Blaise je prostě boží a dnes i Seamus Jsem ráda, že Hermiona je na tom trochu líp :-) Ach Ginny? Co to jen provedela, ale na druhou stranu se není čemu divit. Jsem zvědavá jak bude proces probíhat dál i přesto že nakonec Draca zavřou.

Twilly

19)  Twilly (31.03.2013 08:30)

Sedím tady nad mobilem a culím se jako takový debil, ale ať! Je to nadčasové, inteligentní a poutavé. A mě v hlavince buší zase ta otravná myšlenka - věk.... věk... věk

Florence

18)  Florence (29.03.2013 12:39)

Už jsem se dala pilně do psaní, takže do pondělka asi vážně stihnu:D

Marjet

17)  Marjet (29.03.2013 12:03)

Tak jo...právě jsi z pondělí udělala jeden z mých oblíbených dnů. I když jinak je na prd. :-D

Florence

16)  Florence (29.03.2013 09:39)

FANNY,... za svižnou reakci? To vážně nemusíš, zvlášť, když ti teď odpovídám až po devíti hodinách :D
MARJET, ach, konačně někdo, kdo nechce Ginny nakopat. Teda jo, nic ji k tomu neoprávňovalo, ale její strana pohledu je taky důležitá. Ona je vlastně taky obětí války...(a mé děsivé mysli). A "dokonalý Blaise"? Děkuji ti, holka. Psaní jeho části jsem si vážně užívala. Kdy bude další? V pondělí, pokud se nic nestane... Chtěla bych aby mi Opojení vycházelo 2x týdně, pondělí a čtvrtek;)

Marjet

15)  Marjet (29.03.2013 00:23)

Poznámka: předtím, než jsem napsala komentář jsem si nepřečetla předchozí. :-D Jinak bych tam asi nepsala to, co jsi již zmínila.

Marjet

14)  Marjet (29.03.2013 00:19)

Tak, konečně jsem se na chvilku dostala k počítači, abych ti mohla napsat komentář. :-D
Takže: Ze začátku se mi Hermiona zdála o dost jiná než v předchozích kapitolách. Už nebyla tak nepřístupná až útočná. Ale to se asi časem stane každému. Příšla mi spíš...zaskočená až se stydící. Ale určitě za to mohlo to, co jí Blais řekl, aby řekla. :-P
Lenka byla...prostě klasická Lenka, kterou jsme milovali, milujeme a budeme milovat.
Pak dokonalý, opakuju DOKONALÝ Blais. Moc se mi líbilo, jak pomalu doháněl toho "právníka" k šílenctví. Měl tam zůstat o něco déle, aby dokončil svojí práci.
Seamuse chápu. Myslím, že po tom, jak bojoval za všechny kouzelníky (i mudly) ho muselo opravdu vytočit, že ho odsuzuje někdo, kdo se celou válku schovával. To by mělo být brýno jako velezrada. V tom případě by ale musela být odsouzena většina kouzelnické společnosti.
Tak dál. Hm. Ginny. Když se na ty události za války podívám jejím pohledem, chápu ji. Rozešel se s ní muž, kterého milovala, protože si ji nechtěl vzít. Pak si začal s její kamarádkou, kterou si nakonec vzal. Dobře, s tím se možná smířila. Ale nemohla se smířit s tím, že ho Hermiona podváděla. A navíc s Dracem, kterého všichni nenáviděli. Pak udělal pár lepších věcí a najendou byli všichni na jeho straně. Určitě se cítila zrazená. Ale to ji neopravňovalo k tomu, aby zradila své přátele. Myslím, že za nějaký čas ji to bude mrzet.
A trest pro Draca? Ano, zasloužil si ho. Dva tři roky v Azkabanu by ale stačili. Jenže on zřejmě měl být exemplární případ.
Tak a nejdůležitější otázka...kdy bude další? :-D

Fanny

13)  Fanny (28.03.2013 23:16)

Rozhodně jsem neřekla, že neměla důvod - ten tvé postavy mají vždycky. Já ji i svým způsobem chápu, ale...:D Jo, odsoudila jsem ji.
Díky za tak svižnou reakci!:)

Florence

12)  Florence (28.03.2013 23:02)

To není lichotka, FANNY? No, mě to tak zní... A asi to tak i budu brát
Ginny... co bych k tomu řekla. Prostě jsem cítila, že to tak má být. Chtěla jsem ukázat, že ne všichni mohou být přáteli po takové věci jako je válka. Ginny se zachovala hrozně, dětinsky, zlomyslně... ale na druhou stranu, člověk může chápat i jí. Protože Harry se jí vzdal, aby si jí nemusel brát a pak si vzal Hermionu. S tím ona se musela vyrovnávat a žít a trápit se s tou představou, jak se ti dva milují, jen pro to, aby pak zjistila, že Hermi to táhla se smrtijedem, jehož otec zabij její matku. A ona Draca nesnášela, takže všechny jeho chyby, jeho aroganci a povýšenost a ty věci, co jako smrtijed udělal, viděla daleko jasněji než Hermiona. Zachovala se hrozně, ale... Jsem hrozná, co? Pořád někam cpu to "ale".
JÁ ti moc děkuji

Fanny

11)  Fanny (28.03.2013 22:47)

Na to, že „jen“ píšeš, umíš vyrážet dech až překvapivě excelentně. Ne, tohle není lichotka. Tohle vůbec není lichotka. Ginny. Jak? Jak jsi mohla? Milá chytrá inteligentní nebelvírka. Kdy se z ní stal někdo, kdo svědčí proti samotnému řádu?
Výpovědi všech jsem si užívala. Potvrdila jsem si, že jsou to skvělí lidé. Všichni do jednoho. A ten, kdo je tázal je idiot. A oni mu to moc pěkně řekli. Nádherně to řekla Luna/Lenka – jasně, stručně a šíleně. Samozřejmě mě znovu zamrzela Pansy, ale snad aspoň ona je šťastná. I když je mi jasné, že ne úplně. Obávám se, že i před Seamusem není úplně otevřená a mrzí mě to. Ale ona zvládla i horší věci.
Musím s Hermi nesouhlasit. Ne v tom, že si Draco zasloužil trest. Všichni musíme připustit, že ano. Ale rozhodně v tom, že Ginny říkala pravdu. Neříkala. Mluvila v afektu, zoufalství. Ukřivděná a nešťastná, ale obzvlášť po válce měla – zkrátka měla – najít sílu zjistit o tom víc. Jak mohla odsoudit je všechny? A že to udělala! A ublížit hned několika z nich. Myslím si dokonce, že i s Pansy a Blaisem to mohlo dopadnout jinak, kdyby Draco nezmizel do vězení. Ne, z toho Ginny neviním, jen říkám, že se chovala jako rozmazlený nepřejícný fracek. V nouzi poznáš přítele a Ginny se zachovala příliš špatně. Příliš zaujatě.
Florence! Nemůžeš nechávat aspoň klasické kladné postavy kladnými? Jak se mám na Ginny podívat v kánonu? Už jí asi napořád ve své hlavě přišiju tuhle nepěknou scénu. Uf!
Díky Florence, jen to dnes bylo vážně náročné. Příště vím, že Opojení není to pravé ořechové tahle na noc. Starostolec je holt drsný a bude hůř. Děkuju.

Florence

10)  Florence (28.03.2013 21:09)

MIMI, no, já jsem si to po jedné zoufalé chvilce přestala brát a nakonec jsem si zlepšila náladu, tím že jsem si postěžovala Lived a pak s ní snědla bonboniéru.
NICKYNICKYN, díky! Jsem ráda, že se ti kluci líbili a Ginny... nó, co na to říct? Prostě jsem cítila, že to tak musí být (nebo jsem to tak chtělaB)). A jo, až v pondělí. Další kapitolu ještě ani nemám dodělanou:p
CAMILL, jasně, všechny je skopej do malé kuličky! Ha! Moc ti děkuji. Já jsem zase pořádně zvědavá, co budete na můj konec říkat, to mi věř. A ví, že já mám slovo "moc" moc ráda? :D
PÁJO, ...myšlenky Hermiony se ne vždy shodují s těmi mými... možná proto, že nejsem závilička, co chodí ke cvokařovi, protože je dost na prášky :). Takže musím přiznat, že tvůj pohled je pro mě přijatelnejší, než ten její. Ale ona pracovala v Řádu a smrtijedy nenáviděla, protože musela vidět všechnu tu hrůzu, co dělali a tak má s Dracem sama vnitřní konflikt. Alespoň já to tak beru. Já ti moc děkuji
KEJT, to, že si jí Harry nechtěl vzít na tom má taky jistě svůj (lví) podíl. Přece jenom odmítnutí se těžko zvládá, že? Zvlášť odmítnutí od Harryho Pottera, který se za tři měsíce vezme jinou a stráví s ní zbytek svého života... Moc ti děkuji a přiznávám, že už i já se na pondělek těším!

9)  Kejt (28.03.2013 19:37)

Ježiš, já tu mrchu Ginny zabiju, sakra, proč ji nezabil Theo, proč si ji nepodal Goyle. Taková hnusná mstivá mrcha, jen proto, že se na ni Harry vykašlal, tak se mstí. Mno, opravdu škoda, že ji nezabila ta bomba, byl by klid. Ale chápu, že s ní potom Seamus nemohl zůstat, předpokládám, že ani Ron s ní moc nevychází... Flo, je to famozní, tak jako vždy. Díky a moc se těším na pondělí.

8)  Pavla (28.03.2013 17:11)

Čichám, čichám... sobectví, Flo. V jedné věci možná má Hermiona pravdu a to, že si Draco trest zasloužil. Ale já to vidím trochu jinak. Zabíjel, aby mohl žít. Ono mít nad sebou Voldemorta a zůstat vyváznout bez újmy, je skutečně nemyslitelné. Navíc, nemyslím si, že by Draco mučil lidi jako Crabbe a užíval si to.
A další věc... kdo rozhoduje o tom, že si to někdo zaslouží a jiný ne? Tu bolest, prázdnotu, věčný strach... může za to sám život a shoda náhod, lidské chyby a touhy. Ale kdo tvrdí, že život je jednoduchý...
Trocha filozofie nazačátek a teď naprosto slintající smajlík - - nakonec. Nemůžu se dočkat další kapitolky. Děkuji ti, Flo.

Camilla13

7)  Camilla13 (28.03.2013 15:56)

Já bych té Ginny nakopala pr***!!! Dobře, že se s ní Seamus rozešel. A toho parchanta, co je všechny vyslíchal bych kopla taky. Hajzl jeden.... Tak, teď jsem se vyřádila a mohu objektivně hodnotit. Krásná kapitola plná nečekaných zvratů. Jsem opravdu moc zvědavá, jak to celé zakončíš. Jen tak dál. Opět se přimlouvám za Draca a Hermi s malým Scorpem

P.S.: Všimla sis, jak často používám v komentářích u tvých povídek slovo MOC? Moc doufám, moc prosím .... Připadám si jako analfabet :D Ale

6)  nickynickyn (28.03.2013 15:48)

Dokonalá kapitolka... no jako vždy :D:D:D
Blaise je skvělý, dokonce i Seamus se zachoval skvěle ... ale cos to provedla s Ginny :( ??? Bože teď si jen přeju, aby tam nebyla moc často :) :) :) ;)
PS: až v pondělí ???! ale no táák .. kdo to má vydržet :D :D :D

5)   (28.03.2013 14:31)

Flo, ale ber to tak, že keď Rowlingová napísala HP, vydali jej to až na tretí krát, lebo vraj tá kniha nie je ani pre dospelých a ani pre deti. A pozri aký hit bol z toho a myslím, že ešte aj naše vnúčatá na tom budú fičať
Takže z rečí nejakých namyslených idiotov, ktorí si myslia že pobrali všetku múdrosť sveta si nič nerob. Asi ti len závideli, lebo oni by nič podobné nikdy nedali dokopy

Florence

4)  Florence (28.03.2013 14:11)

Ó, mimi, ty jsi zaltá. Já tě ale úplně vážně miluju To jsem potřebovala slyšet. Představ si, že jsem se účasnila nějaké literární soutěže a no, nevyhrála jsem. Ale to mi bylo celkem jedno, ale oni mi ještě napsali, že můj styl psaní není většinový a tudíž se ani většině lidí nelíbí. Takže sem z toho byla nějaká přešlá. Trochu to vypadalo jako kdyby vy všichni, co mi tady komentujete, jste byli jen blázni, protože to, co píšu se líbí jen bláznům...chjo:p
Takže ti vážně děkuji

1 2   »

>