Další odkazy

Nenechte si ujít!

Zkáza z nebes

Snoubení tmou - Leona Škodová

Hříšníci - Marie A. Gregorová (ambra)

Facebook

Kdo sem chodí?

Flag Counter

http://www.bez-hranic.cz/gallery/thumbs/Mars.jpg

Karolce a Bye díky za užitečné připomínky a podporu,

Nebrasce, Hanetce a Nerisce díky za nekritické povzbuzování.

Holky, díky!

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

«   1 2

8)  misulinka21 (01.03.2011 08:52)

Nádhera, miluju Merleho a teď i Ambru... úžasné, skvělé ...
DÍKY

Nebraska

7)  Nebraska (01.03.2011 07:04)

Ten sen mě dostal, znovu, prostě tě za něj nemám ráda, i když už vím, že to byl jen sen ;) Brrr.
A mnohem, mnohem víc jsem si užila Ma. Tentokrát jsem si jí všímala víc a ta její něžnost mi najednou přišla úplně do očí bijící s tím vším okolo. Krásná Ma. Zářící
A utišení, lázeň, odečet let za druhé dítě, odečet povolené váhy za druhé dítě, ztracený poutník - jedna perla za druhou, vážně
Teď mě tak napadá: co se stalo s tím dalším tématem, ha? ;)

ambra

6)  ambra (28.02.2011 23:31)

Uáááá!!! Holky, já se přiznám, že jsem čekala, že to jaksi ani nějak moc lidí nedočte . Nejdřív - moc děkuju. Nějakou chvíli váhám, jestli k tomu něco dovysvětlovat, ale protože jsme se dostaly na tenký led Biblických asociací, tak se přiznám, že nejblíž mému záměru je asi Hanetka. Použití Biblických jmen a odkazů je jen jeden ze způsobů, jak připomenout, že jako lidstvo vlastně nejsme schopni se nějak zásadně posunout. Ať jsou kulisy či čas, ve kterém žijeme, jakékoliv... Naopak - jen trochu "přituhne" a jsme příliš ochotní smrsknout svá očekávání na "pokrytí základních životních potřeb".
Tož tak . Takže Tě Astrid uklidním, jsem vlažně praktikující katolička . Ten pár... Spíš symbol naděje. Možná vždycky přijde čas na to, abychom začali "potřebovat" něco víc než žvanec a deku. Teda doufám... ;)
Dívky, ženy, ještě jednou - díky!!!

Astrid

5)  Astrid (28.02.2011 23:10)

ambra. No ja som sa snažila nehľadať pod tými slovami viac, už len preto, že som sa strácala dosť dlho. Zavádzali ma biblické mená, Starý zákon. ale vravím si: niekam to určite povedie. Ako to nazvať, biblickou fiction, alebo nemám myslieť na biblické spojitosti a považovať to za scifi?
Druha vec je: prečo by si potom písala túto vec takým záhadným štýlom. Ani neviem či je to jednorázovka.
Tá predstava, tá vízia budúcnosti mi totiž pripomína filozofiu jednej nemenovanej cirkvi. Možno som teraz prestrelila.
Ako celok to považujem trochu za netransparentné, ale napísané dobre - tak ako to vieš iba Ty - mám tu napísať odu, či nie? Myslim, že po takomto príbehu ani nie.
Ponúkla si príbeh k zamysleniu, tak som to urobila.

A moja vychytávka je. Táto veta ma dostala, je to presné: "Došlo mi, jak jsem byl vždycky naivní. Myslel jsem, že v určitém věku už člověk na životě tolik nelpí."
Veľa múdrostí a skúseností a aj vzťah muža k žene si bravúrne opísala. Veľmi sa mi páči, keď tvoji hrdinovia zmýšľajú o žene. Je to také hlboké, silné. Je to vlastne jedna z Tvojich najsilnejších stránok v tvorbe.
Dik, bolo to zaujímavé, perfektne spracované. I keď... nerada to priznávam, strácam sa v tom, alebo za tým zbytočne niečo hľadám. No, možno len premýšľam moc. Cez to všetko poklona Tvojmu talentu.

4)  maggie (28.02.2011 23:02)

wow, tak tohle je... ugh, jednoduše...

???

to je něco úplně jiného. a fakt to žeru.

máš můj neskonalý obdiv

HMR

3)  HMR (28.02.2011 22:46)

Celá tahle povídka je "krásně těžká". Rozhodně začínáte přitvrzovat děvčata, všechny.

Twilly

2)  Twilly (28.02.2011 22:34)

Proboha, teď mi pověz PROČ???? proč já tě vlastně čtu, když mi pak za to roztrháš duši? Ale jo, já vím, jsem od tebe závislá... je to neskutečné, je to... bylo to... prazvláštní směsice podivuhodně známe dvojice, kterou vůbec neznám a jejich životní strasti. Opsaný zákon se vším všudy... jsem v čtenářském šoku. Tvou mysl bych chtěla někdy přečíst, drahoušku, myslím, že pak už bych se mohla spokojene roztéct... melu.. jo, ale to jenom proto, že jsem z tebe a tvého pisatelského umění v šoku

Proboha, vůbec netuším, jestli je z tohodle blábolu poznat, že se mi to líbilo až příliš ....

Hanetka

1)  Hanetka (28.02.2011 21:53)

Jo! JO! Je to tady!!! Ambřičko, kočičko, já jsem ti to psala už do mailu, ale zase jsi mě dostala! Je to vážně něco... člověk se zamýšlí i nad tím, jak jiná může bát morálka v jiných podmínkách... a přece se lidi budou úplně stejně trápit láskou a žárlivostí a špatným svědomím a zodpovědností a nejistotou... Ať je společenský usus jakýkoliv, lidská povaha se nemění.A tys tam tohle dostala a já se klaním, vážně.

«   1 2

>