Další odkazy

Nenechte si ujít!

Pomozte Rendulině vydat knihu Kdo s koho! Více info na jejím shrnutí

Zkáza z nebes

Snoubení tmou - Leona Škodová

Hříšníci - Marie A. Gregorová (ambra)

Facebook

Kdo sem chodí?

Flag Counter

/gallery/girl-crying-44.jpg

Jak se cítí šikanovaný člověk? Odpověď na tuto otázku naleznete v příběhu dívky, které spolužáci udělali ze života hotové peklo.

Přidat komentář

Autor:

Text:

 

Komentáře

1

Kathleena

4)  Kathleena (26.09.2017 00:07)

Verčo, naštěstí opravdu neprošla, jen jsem se snažila maximálně vžít do pocitů šikanovaného člověka a také mi v tom pomohly různé filmy a povídky, co jsem viděla a četla. Díky za názor. :)

3)  Verča (25.09.2017 19:26)

Ahoj. Vím, že úmysl byl dobrý, ale tuším, že bys něčím takovým musela projít, abys zjistila, jak moc člověka bolí šikana. Tohle dílko je...lehce naivní. Ale palec nahoru za to, že se snažíš o osvětu ;)

Kathleena

2)  Kathleena (25.09.2017 18:54)

Camille, to mám radost, že se Ti povídka líbila. Mám ráda horory, detektivky i psychologické knihy, proto tahle témata přesnáším i do vlastních povídek. Veroniku jsem psala právě proto, abych ukázala, co se šikanovanému člověku honí hlavou, jak se trápí, jak je to pro něj těžké... Máš pravdu, taky si myslím, že by se o těhle věcech mělo mluvit, už proto, aby si případní čtenáři šikanátoři uvědomili, co jejich "oběť" prožívá a třeba si i sáhli do svědomí (i když zrovna oni to asi číst nebudou - když jsem povídku publikovala na dalších stránkách, spíš to četli lidi, kteří si taky prošli šikanou). Mrzí mě, že jsi i Ty zažila tohle peklo. :'-( Asi nikdy nepochopím, jak může být někdo tak zlý.
Každopádně děkuji za krásný komentář, moc mě potěšil.

1)  Camille (25.09.2017 18:19)

No teda, holka, musím říct, že se vyžíváš v žánrech poměrně drastických! To je samé zlo, temnota, psychopati, tentokrát šikana... Nejsmutnější na tom ovšem je, že šílence s kudlou na rohu potkáš jen ojediněle, ale utiskování je pro mnohé záležitostí každodenního života. Ponižování a zesměšňování je na hodně školách na denním pořádku, já sama bych mohla vyprávět, k čemu všemu mě poznámky druhých na základce dohnaly... Děcka dokážou být holt pěkně jedovaté. Jediným, ač trochu morbidním, zadostiučiněním jsou snad potom ty výčitky, s nimiž se musí šikanátoři po zbytek života vyrovnávat, když to tak jako ve Veroničině případu dospěje až příliš daleko...
Fuj, až se mi z takových myšlenek udělalo špatně. Ale napsala jsi to moc hezky, úplně jsem se dokázala vžít do její kůže. Je fajn o těchto věcech občas "promluvit", aby se každý alespoň na chvíli zamyslel, jestli třeba někdo v jeho okolí nepotřebuje pomoc. Jsem každopádně ráda, že jsi nepopisovala vlastní zkušenosti. Určitě se budu těšit na další kousky tvé tvorby, máš talent.

1

>