Další odkazy

Nenechte si ujít!

Zkáza z nebes

Snoubení tmou - Leona Škodová

Hříšníci - Marie A. Gregorová (ambra)

Facebook

Kdo sem chodí?

Flag Counter

/gallery/Julianna2.jpg

Ahojda :D

Tajemství je ošemetná záležitost. Ani Elliotova máma není schopná z Julianny nic dostat, ale sama přijde na to, že Julianně někdo ubližoval. Nejprve se holky musely oťukat a pohádat, než se nevinná nabídka stala odhalením otřesné pravdy. A Julianna dál zarytě mlčí!

Holky, moc vám děkuji za komentíky a za čtení! <3<3<3 Vážím si toho :)

Bedrunka<3

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Bedrunka

16)  Bedrunka (30.10.2015 09:25)

Milý Adame
Přiznám se, že mě tvůj komentář hodně překvapil! Ale mile!!!
Pochopila jsem, že jsi jím chtěl říct, že nic není problém a všechny životní překážky se dají překonat, jen musí člověk chtít a nevzdávat se.
Určitě gratuluji já tobě! Prošel sis nelehkým životním obdobím a sama nemohu posoudit, jestli je horší ztrácet zrak postupně, protože víš, co všechno už nikdy neuvidíš, nebo se s hendikepem narodit, brát ho jako přirozenou součást svého života.
Popral ses s tím určitě jako frajer, když jsi nepřestal pomáhat rodičům, pracovat, fungovat jakobys ani slepý nebyl...klobouk dolů! Zdá se, že jsi v mnohém silnější a lepší člověk, našel sis cestu a máš svoje cíle.
Samozřejmě bych ráda věděla, jak jsi mou povídku vlastně četl, neboť nemám nejmenší představu jak funguje technický svět pro nevidomé a přišlo mi to fascinující.
Sama vidím, nemám ve svém okolí nikoho slepého, povídka je výsledkem mého osobního pohledu. Představou jak by se člověk se zrakovým postižením choval, jak by na určité situace reagoval... jak bych se cítila a chovala ve stejné situaci já...
Jestliže se mi podařilo věrně zachytit tento tmavý svět, sedám si na zadek a sama jsem v šoku... Nečekala jsem, že se to povede až tak dobře!!!
Vzhledem k tomu, že už jsem se nedozvěděla tvou reakci na úplný závěr povídky, předpokládám, že se ti i přesto líbila a že - jako chlap, který četl román pro ženské, což mi přišlo taky milé a fascinující - si u mně nebo jiných zdejších autorek najdeš ještě něco, co tě osloví a bude se ti to líbit.
Moc děkuji za tvé komentáře a hlavně i za čas, který jsi čtení věnoval

15)  Adam (29.10.2015 20:01)

Gratuluji! Vzal jsem toto jedním dechem. Už dlouho mě žádná povídka takto nenadchla. Výborná čtivá povídka. Určitě v tom pokračuj! A až dočtu úplně na konec, tak si můžeš být jistá, že budu číst dál další a další díly. Proto prosím pokračuj... Děkuji mockrát!

Musím Ti velmi poděkovat také za to, jak věrně popisuješ nevidomou postavu juliannu včetně zvyků a některých zlozvyků nevidomých... Je to velmi citově napsané. Neuvěřitelné! Tu věrnost mohu sám posoudit z vlastní zkušenosti, protože jsem také nevidomý.
A i proto mě velmi překvapilo, jak ehm... pokud nemáš zrakový handicap tak jak jsi to prostě velmi velmi věrně popsala všechny ty zvyky, které nevidomí mají.
No nic, jdu na další díl. Ještě přeci malý závěr:

Velmi si cením toho, jak se snažíš co nejvěrněji popsat všechny postavy. Když se do toho člověk jako já nebo určitě i někdo jiný vcítí a pokusí se zažít ten příběh jako by ho prožíval. Jedno ti ,,z našeho světa" řeknu:

Ačkoli nevidím, dokáži přečíst člověka jako nikdo jiný od nás z rodiny. Vím jak se ten člověk cítí a dokáži si z jeho vnitřní energie a vibrací, které každý vydává zjistit, vycítím z něj co vlastně cítí, co si myslí atd. Já říkám, že tento smysl přichází postupně, jak člověk ztrácí zrak, ale rodiče říkají, že jsem byl velmi vnímavý už od mala. hrozně přitahuji zvířata a mám je i moc rád. O zrak jsem přicházel postupně během já nevím 15 - 16ti let, takže běžný svět v barvách mám zažitý.
Mám spoustu opravdových přátel jak ze střední školy, tak z běžného života. Vím, že se na ně mohu spolehnout a oni se zase mohu spolehnout na mě.
Jinak ty jak já říkám vciťovací dovednosti využívám hodně v ,,praktickém životě". Mám svůj vlastní eshop s elektronikou a hrozně rád jednám s lidmi.

Vyrůstal jsem a stále vyrůstám na vesnici a hrozně rád pracoval a pracuji. A rodiče mě nechávali a nadále nechávají a toho si na nich velmi cením a děkuji jim za to! Ne, nemůžu dělat všechny manuální práce. Ne ty, na které je potřeba zrak a které nejdou ,,nahradit" hmatem nebo jiným u mě velmi vyvinutým smyslem. A že jich je málo ;) .No a vždy, když přišlo zhoršení zraku a já zjistil, že aha nemůžu najednou dělat svoji oblíbenou práci. No a s tím jsem se prostě nesmířil, snažil jsem se hledat alternativní způsoby, jak tu práci zase začít dělat a pokud možno bezpečně.

Například jsem hrozně rád štípal dříví a díky způsobu, který jsem si sám vynalezl ho mohu štípat dál. Nicméně najednou jsem zjistil, že to nemohu dělat. Proto jsem si z mnoha sekyr vybral tu, která byla úplně akorát ani lehká, ani těžká, násada ideálně dlouhá. No a pak jsem si položil poleno na špalek rukou si odměřím ideální velikost, těsně vedle ruky položím sekyru a zaseknu jí. Poté zkontroluji opět rukou, zda je zaseklá tam, kde má být a špalek dodělám ;) Ne, rozhodně nenaštípu všechny polena. Beru si jen ta bezpečná. Ta co stojí tam, kde jsem je dal. ;) (znám ještě dva nevidomé lidi co tento způsob také praktikují)
Dále jsem si dokonale zmapoval zahradu. Máme kolem domu 2 ha pozemek a pamatuji si ho celý. Vím, kde je jaký strom, kolik kroků je pole atd. Proto, když mě rodiče třeba řeknou ,,hele dojdi pro ten kýbl s hruškama v dolní části pozemku druhá álej zleva první hruška. A já už vím, že je to druhá álej třetí strom a ten kýbl prostě najdu ;) . Jo, místní co mě znají mně říkají, že jsem se s tím popral slušně a že mě obdivují v tom co vše se svým handicapem dovedu. Ale například hrabání louky strojem na kterou sjou zapotřebí dva lidi bez slovní pomoci nejde. Ale jsme s tátou sehraní, takže když řekne teď ,,vyklopím" seno. A tak je to i s ostatníma pracema nebo jinými činostmi. Lidé co mě dobře znají už od mala mě říkají, že jsem měl docela drsný život. Já jim říkám, že je to jen další zkušenost se kterou se člověk musí poprat a sžít se s ní.

A proč tohle všechno říkám? No je to proto, že chci ukázat běžným vidícím lidem, že slepota není úplnou překážkou v běžném životě. Jasně člověk přijde o 80% informací. Ale já ty věci poté vnímám úplně jinak. Vnímám vítr, abych zjistil, kde jsou stromy (když nevím kde venku se zrovna nacházím). Člověk se i dost sklidní, dělá věci trochu jinak a trochu pomaleji, ale zvládne je. Já říkám ,,překážkou nevidomého není chybějící zrak, ale lenost a neochota měnit způsoby a učit se novým věcem". Byť je to těžké. Ale co v životě není těžké?
Co na rodičích opravdu nejvíce oceňuji je fakt, že mě nechali dělat i nebezpečné věci (vzhledem k mému zraku tedy spíš slepotě). Jistě, měli a mají strach z toho co dělám. Ale když vidí s jakou jistotou, klidem a soustředěním tu práci dělám, trochu je to i uklidní.

Jinak, jasně v cizím prostředí potřebuji trochu pomoct. Ale dost rychle si zapamatuji různé chodby a místnosti. Stačí mě jednou, dvakrát provést, upozornit na překážky, já si to nakrokuji a pak už prakticky pomoc nepotřebuji.

Jaj! jsem se nějak rozepsal. No nic už to utnu. Nicméně pokud by Vás zajímalo cokoli o nevidomích a jejich světa, ptejte se. Na otázky rád odpovím ;) ;)

Niky

14)  Niky (01.10.2015 22:28)

Máma je skvělá, pěkně od rány, a myslím, že přesně tohle Julianna potřebovala. Jsem zvědavá, co se bude dít dál. Rychle jdu na další kapitolu!
Moc díky, je to skvělé

Bedrunka

13)  Bedrunka (01.10.2015 09:23)

Hela potřebovala to jak prase drbání:D :D :D ! Děkuji ti

Vasanti moc děkuji Jo, Donna byla dost drsná a ještě bude a Elliot...ten bude hodně bez sebe, to můžu slíbit a splnit , protože medvěd to nedá !

Bedrunka

12)  Bedrunka (01.10.2015 09:17)

Phobos mamka nezklamala :D a ještě má pár es v rukávu ! Probudila Juliannina ducha, což bylo potřeba. a upřímně, kdyby na ni vybalila, že je vlk a Elliot medvědo-vlk, asi by to ta malá jen tak nevydýchala Na velké odhalení ve všech směrech si budeš muset ještě trochu počkat, snad ti napoví dnešní kapitola a začne ti to dávat větší smysl. Moc děkuji

Alenko vydrž, další dílek bude dneska ! Já vím, že je tam máma takový rušivý element, ale má to svůj důvod. Teď by se všechno mělo rozjet jak na drátkách. O intimnosti se neboj, bez těch se to neobejde. A v jakém stylu budou, to ti snad napoví dnešek ! Moc ti děkuji

Vasanti

11)  Vasanti (30.09.2015 23:46)

Pokračuje to vážně moc dobře. Musím přiznat, že mě trochu zarazila prvotní tvrdost Donny-mámy, ale po chvilce jsem jí přišla na chuť. Taky mám trochu pocit, že se tak nějak vytratilo to jejich krásné soukromí, které se mi fakt líbilo, ale chápu, že tohle je prostě důležitý pro další vývoj povídky. A jsem fakt zvědavá, jak bude Elliot reagovat na to, až mu řekne pravdu. Nechci si ani představit, co to s ním udělá, vzhledem k tomu, co k ní cítí a co v něm probouzí. Líbí se mi to, Bedrunko!

10)  Hela (30.09.2015 23:17)

Julianna asi takú terapiu menom Donna potrebovala
ďakujem za pokračovanie

Alenka

9)  Alenka (30.09.2015 22:34)

Mamka se do ní pustila pěkně zostra... To s tou holí v kýblu mě dostalo. Teď jen přežít do další kapitolky, abych se dozvěděla, jestli to Julianna vysype nebo ne.
Trochu mě mrzí, že jim to jejich soukromí a intimnost narušila třetí osoba, ale bez ní bychom se v ději asi těžko pohnuli... Doufám, že dojde i na nějaké pěkné "poprvé"...
Moc se těším na další díl!!! Díky, Bedrunko.

Phobos

8)  Phobos (30.09.2015 21:58)

No, mamka mě nezklamala. Rozhovor mi přišel tajemný jak Hrad v Karpatech a vyšlo mi z něj víc otazníků, než odpovědí , ale líbil se mi moc, obzvlášť ta drsnější část, když už konečně i Juliana vystrčila trochu drápky, je to moc dobře nemůže být donekonečna jenom bezbrannou chudinkou . Přijde mi trochu nespravedlivé, jak moc z Juliany tahají, co je zač a přitom mají taky svoje tajemství, měly by pro ni mít víc pochopení, ale zároveň si uvědomuju, proč to chtějí vědět. Doufám, že jim to ta holka už konečně vysype, mlží už moc dlouho. A nesedělo by mi k ní, kdyby jim lhala. Jak dlouho ji ještě necháš mlčet? Kdy se můžu těšit na pokračování?

Bedrunka

7)  Bedrunka (30.09.2015 17:26)

Seb vydrž do zítřka, už se mi to rýsuje Moc ti děkuji

6)  Seb (30.09.2015 17:18)

Sice si to vyříkaly dost drsně, ale nakonec ji má Julianna ráda, určitě jim to všem pomůže a jsem opravdu zvědavá, jestli jí Julianna odpoví pravdivě.

Děkuji

Bedrunka

5)  Bedrunka (30.09.2015 16:52)

Jani uvidíme:D taky děkuji

4)  Jani (30.09.2015 16:37)

Super překvápko v podobě nové kapitolky, když přijde člověk ze školy díky moc Maminka je fakt drsná, snad se Julianna konečně osmělí a svěří se :)
Díky moc :) :)

Bedrunka

3)  Bedrunka (30.09.2015 16:34)

AlexisG no, uvidíme jestli kápne nebo se dostanete k další novince:D ! Moc děkuji

Jahudko není zač :D

2)  Jahudka (30.09.2015 16:30)

děkuji! ;)

AlexisG

1)  AlexisG (30.09.2015 16:17)

Konečně... konečně se zdá že Juliana kápne božskou Už by bylo na čase No a Donna je super máma. Hned jsem si jí zamilovala
Děkuju za další skvělý díl

1

>