Další odkazy

Nenechte si ujít!

Vyšla knížka Lajkni mě! od Florence

Zkáza z nebes

Snoubení tmou - Leona Škodová

Hříšníci - Marie A. Gregorová (ambra)

Facebook

Kdo sem chodí?

Flag Counter

http://www.bez-hranic.cz/gallery/mu%C5%BE%20se%20zbran%C3%AD.jpg

4. kapitola - mrkvový a citrusový koktejl, šedý kostýmek a odemčené dveře

Zdvořilost

Policista i zaměstnanec jsou při plnění úkolů policie povinni dodržovat pravidla zdvořilostí a dbát cti, vážnosti a důstojnosti osob i své vlastní.

(paragraf 9 Zákona o policii české republiky)

 

Tale kapča je celá tvoje, Fanny. :) Opožděně vše nejlepší k narozeninám, a ještě opožděněji děkuji. Za co? Za tvou nebetyčnou trpělivost, za tvé rady, za tvé odpovědi. Jsi snem každého autora!

předchozí kapitoladalší kapitola

Přidat komentář

Autor:

Text:

 

Komentáře

1

Ivanka

4)  Ivanka (10.04.2013 20:02)

Prvně děkuji za komentáře i přečtení. Jste výborné!
Iwko, a jak by ti Fanny dosvědčila, budeš zmatená ještě hodně dlouho. ;) Jsem už prostě taková.
Fanny, je třeba něco dodávat? Jsi prostě výborná.
Bye, zkrocení zlé ženy... Jo, jo, to je svým způsobem jedna velká pravda... A něco se stane, to je jisté. Ale to něco asi ještě jen tak hned nebude.

Bye

3)  Bye (04.04.2013 19:46)

Tak nám ta letní romance o zkrocení zlé holky poněkud houstne.
Vypadá to, že ses rozhodla, že nenecháš Ninu jen tak v klidu a nerušeně přefiknout oba hochy jenom proto, aby si vzápětí uvědomila, že Jakub je ten jedinej a pravej. Omlouvám se, z toho jsem tě ani nepodezírala :-)
Teď mám takovej ten pěknej čtenářskej pocit, když vím určitě, že se NĚCO stane, ale neví přesně CO to bude
Ještěže už je čvrtek!

Fanny

2)  Fanny (03.04.2013 22:47)

*Bylo to tu jako v přesyceném roztoku – už by se sem nikdo nevešel.*
Přesycený roztok…! Díky bohu, že Chodov, tak nevypadá i ve skutečnosti! Teda pokud není deštivé sobotní odpoledne. To je pak lepší utéct a k nákupním centrům se nepřibližovat, pokud nechcete být součástí přesyceného roztoku.
*Zkuste si hlídat blondýnu oblečenou jako každá druhá v davu lidí.*
No, dám krk na to, že její oblečení patřilo mezi ten dražší průměr davu. Stále je to dcera soudce a ti s u nás (samozřejmě, že Marek je slušný, čestný a poctivý!) mívají docela dobře.
*Nina Marková svou BF zasvětila do svého malého tajemství.*
BF? Skoro se nedivím, že ho nenapadlo BFF… Lámu se smíchy nad jeho sarkasticko-zoufalými poznámkami. Však on to přežije (teda zatím jsem ani nepřemýšlela o tom, že ne…!) a dva měsíce utečou jako voda. Je to přeci chlap, který něco vydrží. Policajt, který je na něco zvyklý (třeba na Miriam). Je to někdo, kdo má něco za sebou.
*A zrovna teď si z celý duše přál bejt liška, aby je mohl všechny zakousnout a utéct.*
A pak, že Peterka není vtipnej! Je, když chce! Ale rozhodně se necítí tak nezúčastněně jako se chová. K chladné ignoraci má hodně daleko.
*V tu chvíli Miriam přece jen zalitovala, že nepřijala nabídku na sednutí.*
Ač ironicky řečeno z téhle věty mi zkrátka zatrnulo. Co se ví? Kdo někdo? A hlavně proč? Jak? V několika větách dáš vědět, že nejsuverénější člověk (a dalších pár „nej“ bych rozhodně vyjmenovala), o kterém vím, není touhle silnou osobou jen tak. Ne bez příčiny. A k téhle tvrdé skořápce musela vést zatraceně tvrdá rána.
*Seděl ve sprše, hlavu mezi koleny, které si objímal rukama. A tak ho našla Miriam. Věděla, kde bude.*
Nejsem si jistá… Jakub? Aleš? Někdo jiný? Pěkně jsi to zamotala a já už začínám chápat, jak se z ironické, drzé povídky stane něco, co má k zábavné literatuře daleko. Nebo možná ne „jak“, ale trošku to osvětlilo důvod. Taky to, že se to vůbec stane…! Snažím se pochopit, jak to spolu všechno souvisí, ale nemám šanci v tom obstát. A jasně vidím, za jak moc jiné jsem to pokládala. Nastínila jsi to nádherně povrchní a neukázala jsi ani kapičku toho, co je pod tím. Dokonce jsi nenaznačila, že pod tím povrchem něco je. Najednou bum a před - či pod -námi je hlubina tak hluboká, že nemáme jedinou šanci dohlédnout na dno. Hlubina temná, že? Sluncem prozářená totiž asi opravdu nebude. Sakra, já jsem čím dál zvědavější, co ukrývá!

P.S. (Edit 3.4.) Iv, děkuju! :'-( :) Dojatý smajlík tu není, tak aspoň takhle. ;)

Iwka

1)  Iwka (02.04.2013 14:32)

Jsem zmatená jak bloncka v knihovně, ale zároveň taky nadšená další skvělou kapitolou. Těším se zas na další!

1

>